За рік ОСББ Вінниці отримали з бюджету міста понад 10 мільйонів на ремонти

10:06
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У Вінниці вже створено 471 ОСББ, а ще 10 років тому кількість була втричі меншою. Сьогодні у місті існує декілька програм, які допомагають фінансово підтримати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. 

Щороку у Вінниці з’являлося близько 30 нових ОСББ, у яких мешканці вирішили взяти на себе відповідальність за ефективне управління своїми будинками. Однак відчутно кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків збільшилась  після прийняття Верховною Радою відповідного закону про управління ними, повідомив на своїй сторінці у Facebook міський голова Сергій Моргунов.

Минулого року мешканці у майже 80 вінницьких багатоповерхівках вирішили об’єднатися, а на сьогодні у місті до складу таких об’єднань входять 503 житлові будинки, а це означає, що фактично у кожній четвертій багатоповерхівці міста створено ОСББ.

Зауважимо, що різниця між кількістю ОСББ та житловими будинками, які до них входять, полягає в тому, що до одного об’єднання можуть входити два і більше будинків, але за умови якщо вони об’єднані спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладананням, інженерною інфраструктурою.

  • Найважливіше те, що люди, об’єднані в ОСББ, ставляться до свого будинку інакше – вони по-справжньому дбають про своє спільне майно і вболівають за проведену ними роботу. Є чимало прикладів, коли завдяки сусідському ентузіазму та наполегливості будинок перетворюється на зразковий. І такий вибір на користь комфорту та самостійності у вирішенні комунальних питань з кожним роком роблять все більше містян, – йдеться у дописі.

Протягом останніх років виконком міської ради приймав чимало рішень, щодо підтримки ОСББ. Зокрема – капітальний ремонт одного із видів конструктивних елементів за кошти з міського бюджету, при чому мешканці самі обирають, щонеобхідно відремонтувати: дах, фасад чи замінити мережі.

Також функціонує програма співфінансування, коли місто бере на себе 70% витрат, а мешканці разом сплачують 30%. Якщо ще 2016 року такими можливостями скористалися 27 ОСББ, то вже з початку 2017- 38 об’єднань. Безкоштовний ремонт отримали 29 ОСББ, а взяли участь у програмі співфінансування 9 об’єднань. Загалом сума підтримки ОСББ з міського бюджету лише у 2017 році склала понад 10, 5 мільйона гривень.

До речі, за найгарніші будинки та охайні прибудинкові території можна отримати грошову винагороду від мерії, адже у 2018 році відбудеться конкурс «Житловий комплекс зразкового утримання» із кошторисом у 226 000 гривень.