У Вінниці з вересня 2018 року триває реконструкція спортивного комплексу по вулиці Янгеля. У жовтні цього року планується виконати всі основні будівельні роботи, а повністю їх мають завершити на початку 2020-го.
Про це стало відомо сьогодні, 18 липня, під час виїзної наради за участю міського голови Вінниці Сергія Моргунова. Як прозвітував меру Ігор Кравець, директор департаменту капітального будівництва, вже освоєно майже 15 мільйонів гривень з міського бюджету, а нещодавно надійшло розпорядження про виділення з державного бюджету 20 мільйонів гривень.
Загальна площа приміщень, які мають відремонтувати, складає 5087 метрів квадратних. За словами Кравця, будівля була прийнята у “важкому стані”. Зокрема через постійну вологість були повністю зруйновані дахові панелі, арматура “оголилася”. Тож в першу чергу було замінено 60 дахових панелей над басейном.
Та найбільш проблематичним був басейн, в чаші якого виявили 28 великих та ще понад десяток менших тріщин. Нині виконано близько 30% робіт з “реанімування” чаші. Площа реконструкції чаші басейну (на 860 метрів кубічних води) – 350 “квадратів”.
– Зробили ін’єкції епоксидними смолами, тобто заробили всі тріщини, а їх було близько 46, – каже Олександр Юрківський, директор ТОВ “ТБС – Проф” (генеральний підрядник). – Весь басейн шліфуємо, обтягуємо вуглеволокном, яке привезли з Італії, щоб тримати міцність бетону, бо він був у такому стані, що арматури не було і він просто розвалювався на частини. А так вуглеволокно буде все “тримати”, ми його (басейн – авт.) підсилюємо на 60-80%, а потім влаштуємо плитку та встановимо карбонові пластини.
Окрім того, в комплексі реконструюють дві вишки для стрибків у воду. За словами Сергія Краєвського, голови комітету по фізичній культурі та спорту Вінницької міської ради, це будуть єдині такі конструкції у Вінниці, оскільки інші басейні міста ними не обладнані.
– Вони (вишки у СКА – авт.) були повністю зруйновані, ми будемо їх повністю реконструювати. Також ми будемо стелити спортивний паркет – такий, як у сучасних залах, – додав Краєвський.
Окрім басейну також буде облаштовано спортивну залу на 730 квадратних метрів, де можна буде влаштовувати різноманітні змагання (регіональні та всеукраїнські), а також грати у волейбол, баскетбол, міні-футбол та гандбол.
За рахунок фойє передбачено розширення атлетичного залу. Таким чином у комплексі буде ще один гімнастичний зал, також облаштують “тренажерку” та залу для “сухого плавання”. Біля басейну заплановано трибуни на 100 осіб, а в ігровій залі – на 150.
Загалом від початку реконструкції тут вже влаштовано фундаментні балки під стіни першого поверху на Південному фасаді, монолітні пояси на рівні покрівлі, влаштовано парапети, завершується підсилення стін будівлі.
На фасадах будівлі влаштовано нові віконні прорізи (площа вікон у будівлі зменшилася, вікна будуть енергозберігаючими), замінено два прогони та плити перекриття приміщення та на обхідних доріжках басейну, підсилено існуючі плити покриття.
Окрім того, виконується утеплення фасаду (заплановано також утеплення фундаменту та цоколя) влаштування покрівлі, систем вентиляції, господарської каналізації, покладається електропроводка, здійснюються інші роботи з влаштування інженерних мереж, почалося встановлення віконних блоків. Також проектом передбачено влаштування гардеробів, вестибюлів, душових, санвузлів, кімнат відпочинку, кімнат для обслуговуючого персоналу, учбовий клас тощо.
Крім того в будівлі будуть облаштовані зручності для маломобільних груп населення. Зокрема у комплексі встановлять пандуси. Також передбачено ліфт, який підійматиметься на другий поверх, до глядацької зали.
На цьому етапі об’єкті одночасно перебувають близько трьох десятків працівників. Планується, що у жовтні цього року будуть завершені всі основні будівельні роботи, повністю завершити – на початку 2020 року, а навесні 2020-го – почати роботи з благоустрою території.
На завершення “оглядин” Сергій Моргунов нагадав про новітню та подекуди непросту історію СКА.
– В 2014 році ми отримали цей об’єкт у комунальну власність. А ще починаючи із 2010 року Володимир Гройсман домовлявся з військовими, а це довгий був цей переговорний процес, щоб передали безпосередньо СКА до комунальної власності міста Вінниці. В 2014 році ми почали вести перемовини з потенційними польськими інвесторами, які були готові за свій рахунок зробити повну реконструкцію ще й з прибудовами та збільшенням об’єму (комплексу – авт.) і ми тоді домовлялися, що в будь-якому випадку все залишається в комунальній власності Вінниці. Але в силу різних причин з поляками, як-то кажуть, не вийшло, і ми прийняли рішення, що будемо власними силами здійснювати ремонт.
Міський голова зазначив, що раніше, враховуючи кошторисну вартість об’єкту, а це 45 мільйонів, було зрозуміло, що швидко знайти таку суму та зробити повний капітальний ремонт за рік – неможливо. Відтак було прийняте рішення виконувати роботи протягом двох років.
– Але завдяки підтримці Уряду та отриманню субвенції на реконструкцію та будівництво басейнів 25-метрових, а це сума 20 мільйонів гривень, ми зможемо скоротити термін виконання цих робіт. Фактично ми отримали 20 мільйонів з державного бюджету, 15 мільйонів ми передбачали на 2019 рік – вони вже освоєні, а наступного року ми завершимо весь цей проект повним благоустроєм території, – підсумував міський голова.
Кошторисна вартість об’єкту – 47 мільйонів 889 тисяч гривень (без робіт з благоустрою, що будуть визначені окремим проектом). Договірна ціна – 35 мільйонів 103 тисячі гривень. Значну частину витрат на реконструкцію, 20 мільйонів гривень, перекриють за рахунок державної субвенції.
Вінниця стала одним з дев’яти міст, для яких передбачена державна субвенція на будівництво нових та реконструкцію існуючих спортивних 50-метрових і 25-метрових басейнів. Про це раніше на своїй сторінці у Фейсбук раніше повідомляв Денис Силантьєв, заступник голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України. Про це читайте за ЦИМ посиланням.
Нагадаємо також, що раніше на ремонт вінницького СКА планувалося витратити майже 45 мільйонів гривень. Пізніше в результаті торгів на “Prozorro” вдалося зекономити майже 10 мільйонів.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.