У Вінниці відтворили спілкування Шевченка з дітьми на честь дня його народження. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:10
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вірші, співи та покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку – саме так у Вінниці сьогодні, 7 березня, відзначали 204-ту річницю із дня народження великого Кобзаря.

На площі Тараса Шевченка вже о 10-й ранку зібралося чимало людей: військові, надзвичайники, представники духовенства, очільники міста та області, депутати, активісти та звичайні мешканці міста принесли із собою квіти. Хтось – червоні троянди, хтось – білі, а дехто – синьо-жовті букети гвоздики.

 

Дехто із старших вінничан, які прийшли, щоб вшанувати пам’ять Тараса Григоровича, казали, що цього дня не тільки покладають квіти до пам’ятника, а й читають вірші українського поета власним дітям та онукам. «Ви знаєте, у Шевченка багато творів, та їх всіх пронизує любов до Вкраїни, – каже пані Марія, жінка 60-років. – Я хочу, щоб цю любов перейняли і мої онуки. Тільки не долю шевченкову».

У рамках святкування 204-ї річниці від дня народження Шевченка, на однойменній площі було влаштовано імпровізовану сцену, де молодий чоловік виконував роль юного Шевченка, якого оточували діти у національному українському вбранні.

Хлопчики та дівчатка читали вірші присвячені великому Кобзарю та ті, що розповідають про його долю. Сам «Шевченко» низьким та доволі гучним голосом декламував вірші, написані Тарасом Григоровичем.

Після цього заспівав Вінницький міський академічний камерний хор, заграв Гімн України.

Потім «За вагомий внесок у збереження і розвиток української мови, вивчення і популяризацію творчості великого Кобзаря» – 11-х вінничан було нагороджено почесними грамоти обласної адміністрації та обласної ради, а ще – грошовими винагородами.

На завершення відзначення річниці народження Шевченка люди, під спів камерного хору, понесли квіти до пам’ятника.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.