У Вінниці створили перший дитячий будинок сімейного типу. ФОТО

12:46
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 14 Січня 2019, в 17:00

Вінницька родина отримала двоповерховий будинок на Старому місті для того, щоб мати можливість взяти на виховання дітей з інтернату. Нині вони вже прийняли трьох дітей та не планують зупинятися. 

Будинок, площею понад 250 метрів, вінничани Віталій та Ганна отримали на початку грудня. Кажуть, що після маленької квартири переїхати до великого будинку було незвично, повідомляє Вінницька міська рада.

 

Батько родини Віталій розповів, що він з дружиною вже мають двох дітей, але давно хотіли подарувати сім’ю дітям з інтернату, але не було відповідної житлової площі. Уже майже місяць сім’я обживається у новому будинку.

 

– У нас зараз багато роботи, маємо працювати, адже в подальшому плануємо взяти на виховання ще дітей. Наразі ми виховуємо трьох прийомних дітей – двох дівчат та одного хлопчика, також є двоє наших. Плануємо взяти до восьми дітей, адже у будинку має проживати 12 чоловік. Ми звикаємо до нового нашого графіку життя, – розповів Віталій.

Будинок для родини придбали за  кошти державної субвенції та місцевого бюджету. Це двоповерхова будівля у мікрорайоні Старе місто. Загальна площа будинку понад 250 квадратних метрів. У кожної дитини власна кімната. Біля будинку є садок, на подвір’ї – альтанки та гараж. Також є присадибна ділянка, де можна вирощувати городину.

 

Мати сімейства Ганна додала, що діти у всьому допомагають по господарству та навіть улюблене місце у родині – кухня. Дівчатка вчаться готувати, влаштовують собі арт-терапію, спілкуються і діляться враженнями, як пройшов їхній день.

 

Вчора, 28 грудня, заступниця міського голови Вінницької міської ради Галина Якубович та представники соціальних служб відвідали дитячий будинок сімейного типу. Для сім’ї, яка тільки почала обживатися на новому місці, чиновники передали телевізор та диван.

 

– Будинок було придбано в рамках державної субвенції, яка вже другий рік поспіль за ініціативи Уряду була реалізована на місцях. В цьому році ми придбали за рахунок субвенції п’ять квартир, які були розподілені відповідно до черги особам з числа сиріт, це діти від 18 до 23 років, а також ось цей будинок. Коли ми його вибирали, то дивилися, щоб у будинку було просторо, був зроблений перший ремонт. Ми вдячні тим, хто продав нам це житло, адже навіть деякі речі та іграшки вони тут залишили, деякі речі купили за кошти міського бюджету. Важливо, що така молода сім’я виявила бажання виховувати діток у одній великій родині, – зазначила Галина Якубович.