“Де Наш Код Міста”: у Вінниці розробляють проєкт про історичну забудову

16:56
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці розробляють новий проєкт – “Де Наш Код Міста” (коротко  – ДНК). Він буде зосереджений на ознайомленні вінничан із проблемами збереження архітектурних пам’яток, і не тільки. 

Про це повідомили на фейсбук-сторінці “U7 Urban Studio”, які є авторами цього проєкту спільно із Департаментом архітектури і містобудування Вінницької міської ради. Починаючи з вересня цього року вони готують низку публічних заходів, де разом з експертами розкажуть про проблему збереження фасадів, а також про можливі способи її вирішення.

“Вінниця це ж не Львів і, навіть, не Чернівці!”, напевно, ви не раз чули, а то й самі промовляли це стосовно історичної забудови нашого рідного міста. Ба більше, мовляв, якщо й великої цінності немає, то що ж там берегти? Звісно, це зовсім не так. Адже річ передусім не в тому, чи має чим Вінниця похизуватися перед іншими, а в тому, що ми можемо і повинні зберегти те, що через століття вирізняє Вінницю ту забудову, яка попри необдумані дії щороку втрачається, та все ще здатна створювати атмосферу історичного європейського міста, – кажуть в “U7 Urban Studio”.

Проєкт “ДНК Міста” буде зосереджений на ознайомленні вінничан із проблемами збереження архітектурних пам’яток, а також налагодженні комунікації між жителями таких будинків, представниками бізнесу та місцевою владою.

В цьому є необхідність, адже, окрім байдужості, а подекуди просто через нерозуміння, як поводитись із такими спорудами, місто втратило чимало історичних фасадів і цілих споруд, кажуть автори проєкту. Це значний, довготривалий і вартісний процес, тож об’єктивно ставимось до наявних можливостей. Однак, переконані, що перші кроки будуть недаремні.

 Стежити за оновленнями та анонсами заходів можна на сторінці “U7 urban studio” у Фейсбук. 

“U7 urban studio” громадська організація Вінниці, головною метою якої є творення якісного громадського простору із залученням мешканців, сприяння позитивним перетворенням у суспільстві та місті, а також поширення прогресивних ідей у галузі урбаністики та архітектури. Детальніше про “U7” та їхні проєкти – за ЦИМ посиланням.

Графіка – facebook.com/U7urbanstudio

Читайте також: Чотиришарові вивіски і бажання виділитись: як у Вінниці впорядковують рекламу на фасадах будинків

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.