Підсумки Вінниці 2019: головні події, важливі люди, гучні перемоги та скандали. ГОЛОСУВАННЯ

20:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 25 Грудня 2019, в 13:56

VежА розпочинає відкрите опитування серед наших читачів, аби визначити головні події та явища, що спіткали наше місто, радували та засмучували Вінницю, робили її кращою, цікавішою та більш яскравою у 2019 році.

Ми хочемо дізнатися думку кожного з вас про головні події та людей року, і тому зробили п’ять номінацій, в яких, згідно з голосуванням аудиторії, оберемо переможця. Це Подія року, Людина року, Перемога року, Скандал року та Фестиваль року.

Обираючи кандидатів до всіх номінації, ми орієнтувалися на увагу наших читачів до тієї чи іншої події та явища, а також на те, який резонанс створила подія або людина не лише у Вінниці, але й за межами нашого міста

Голосування розпочинається сьогодні, 22 грудня і триватиме тиждень – до до 18:00 29 грудня. Того ж дня ми оголосимо переможців у всіх номінаціях. Вислови і свою думку, адже Вінниця – це кожен з нас!

 

ПОДІЯ РОКУ

Поява нового бренду міста

Цьогоріч Вінниця нарешті отримала власну айдентику та мото “Місто ідей”: попри те, що перша поява нового логотипу викликала різні емоції у вінничан, бренд потроху приживається. Безсумнівно, для Вінниці це може вважатися однією з головних подій року.

 

Читайте також: “Місто ідей”: у Вінниці презентували новий бренд міста. ВІДЕО

 

Реконструкція вулиці Замостянської

Завершення реконструкції вулиці Замостянської стало одним з найбільших інфраструктурних проектів, реалізованих у Вінниці цьогоріч.

Читайте також: Голландські дерева, червоні велодоріжки та лавки з кабелями: як виглядає Замостянська після реконструкції. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Запуск електронного квитка

Цього року Вінниця також стала першим містом в Україні, де почали впроваджувати муніципальну картку. Її першою функцією стала можливість користуватися карткою як електронним квитком для оплати проїзду в громадському транспорті.

Із певною затримкою, але в грудні електронний квиток таки запрацював у вінницьких трамваях.

Читайте також: У вінницьких трамваях запровадили електронний квиток: як це працює?

 

Початок будівництва найбільшого в світі заводу Head

На території Вінницького індустріального парку в 2019 році заклали символічну капсулу на місці майбутнього заводу зимового спортивного спорядження від одного з найпотужніших світових виробників Head. Цей завод стане найбільшим у світі такого роду.

Читайте також: У Вінниці заклали початок будівництва найбільшого у світі заводу з виробництва зимового спортивного спорядження. ФОТО

 

Відкриття заводу Kness

А інший завод – Kness, де виробляють сонячні панелі – цьогоріч вже відкрили. Він став першим таким заводом в Україні та планує експортувати продукцію на західні ринки, зокрема й в США.

Читайте також: Сонячне скло України: у Вінниці відкрили завод з виробництва сонячних панелей. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Початок виробництва вінницького тролейбусу VinLine

Після трамваїв VinWay, Вінницька транспортна компанія взялася за виробництво власних тролейбусів VinLine. Наразі їх у місті вже 4, до кінця року обіцяють випустити п’ятий. Наступного року їх також вироблятимуть.

Читайте також: У стилі VinWay: у Вінниці показали, як виглядає перший тролейбус власного виробництва. ФОТО

Голосуйте за головну подію року нижче:

 

ПЕРЕМОГА РОКУ

Вінницю вп’яте поспіль визнано найкомфортнішим містом України

Вже звичне, але не менш приємне визнання: наше місто вп’яте поспіль визнали найкомфортнішим містом України за результатами всеукраїнського муніципального опитування.

Читайте також: Вінницю вп’яте поспіль визнано найкомфортнішим містом України

 

Вінниця – найдоступніше місто України

Окрім цього Вінницю визнали найбільш доступним в Україні, містом. Дослідження проводили в межах проекту “Тостер”, під керівництвом, напевно, найвідомішого в Україні активіста, який пропагує доступність міст – Дмитра Щебетюка.

Читайте також: Вінниця посіла перше місце у рейтингу доступності міст України. ФОТО

 

Місто, найбільш дружнє до дітей

Ще раніше, але цього року, Вінниця отримала статус міста, найбільш дружнього до дітей. У цьому випадку Вінниця виборювала нагороду в змаганні з конкурентами з усього світу

Читайте також: Вінниця перемогла у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ

Найбільш інвестиційно прозоре місто 

Чергова важлива перемога Вінниці – лідерство в Україні в рейтингу інвестиційної прозорості. З огляду на те, які підприємства в місті відкриваються в останні роки, це не дивує, але надихає

Читайте також: Вінниця стала лідером рейтингу інвестиційної прозорості міст України

Голосування за “Перемогу року” – нижче:

 

ЛЮДИНА РОКУ

Еко-драйвер – Марія Ошовська

Юна еко-активістка Маша Ошовська цього року вразила місто відразу кількома своїми ініціативами та вчергове привернула увагу до еко-проблем міста та планети загалом. Як тут без мимовільних порівнянь з Гретою Тунберг?

Читайте також: Екологічний “Shuttle”: у Вінниці відкрили другу станцію сортування сміття. ФОТО

 

“Ветеран релігійної війни” – Ігор Салецький

Ще на початку цього року прізвище “Салецький” мало що могло сказати більшості вінничанам. Однак релігійний скандал, який розгорівся на Вінниччині, вивів Ігоря Салецького – голову управління ОДА з питань національностей та релігій – в тренди місцевого інформпростору. Людина, яка опинилася на вістрі боротьби між РПЦ та ПЦУ, номінується на Vежі вперше.

Читайте також: Поразка російської церкви: суд у Вінниці закрив провадження за позовом МП проти парафіян ПЦУ

 

Рятівниця рятувальника – Тетяна Довгань

Вінничанка та журналістка Тетяна Довгань номінується як жінка, яка героїчно боролася за життя свого чоловіка, рятувальника Сергія Довганя. Рідкісний діагноз, лікування якого потребувало шалених коштів, багатьом може не залишити надії. Але не його дружину Тетяну: тендітна жінка стукала в усі двері, розгорнула фантастичну діяльність, аби зібрати необхідну суму коштів на пересадку печінки для свого чоловіка. І перемогла!

Читайте також: “Встигли”: вінницькому рятувальнику в Мінську зробили трансплантацію печінки. ФОТО

 

 

Мер найкомфортнішого міста – Сергій Моргунов

Не вперше з’являється в цій номінації міський голова Сергій Моргунов, але як і в попередні рази – цілком заслужено. Саме під його керівництвом місто отримало вже вп’яте статус найкомфортнішого, а цьогоріч – ще й масу інших перемог, згаданих у номінації “Перемога року”

Читайте також: “Слово і діло”: мер Вінниці увійшов у ТОП-5 рейтингу міських голів за виконаними обіцянками

 

Врятував життя, коли іншим було байдуже – Андрій Ковальчук

В номінації – ще одна історія порятунку, тепер на дорозі. Працівник ДСНС, перебуваючи поза службою, помітив на жвавій трасі жінку, якій вочевидь було погано. Решта водіїв просто об’їжджали нещасну, але не Андрій, який зупинився та надав бідолашній першу допомогу.

Читайте також: Чоловік, який допоміг непритомній жінці на трасі, виявився професійним рятувальником. ФОТО

Неочікуваний голова ОДА – Владислав Скальський

Ще один чиновник в номінації – новий голова ОДА Владислав Скальський. Нетиповий для України чиновник, він звик їздити на роботу на велосипеді, а цьогоріч – зробив неочікуваний кар’єрний стрибок.

Після перемоги Зеленського на виборах, постало питання призначення нового голови ОДА, і очевидно – не з команди колишнього президента Порошенка. Проте серед багатьох кандидатур, вибір Зеленського впав на першого заступника міського голови Вінниці Владислава Скальського. Це вразило багатьох, зокрема прихильників нового президента, котрі називали Скальського “членом команди Гройсмана”. Попри це, Владислав Володимирович швидко увійшов у курс справ і зараз справляє враження людини, яка впевнено сидить у цьому кріслі.

Читайте також: Прохід до крісла через мітинг і кріт на столі: як у Вінниці представляли нового голову ОДА. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

ЕкоСтуденти

Наступні у номінації – відразу кілька молодих людей. Це – студенти Донецького університету імені Стуса, які “взяли та зробили”. Дівчатам та хлопцям майже виключно власними силами вдалося влаштувати у Вінниці перший масштабний еко-фестиваль “ДІЛИ”: з тематичними інсталяціями, “барахолками”, вражаючими перформансами та виступами топових молодих українських виконавців, зокрема Alyona Alyona, YUKO та Jerry Heil.

Читайте також: “Кристальна” екологія: кращі фото з фестивалю ДІЛИ у Вінниці

 

Дівчина з найбільшою кількістю дипломів – Надія Яровенко

В останній момент в номінацію “увірвалася” 25-річна Надія Яровенко, яка буквально днями, 19 грудня, встановила рекорд України, отримавши девятий диплом про вищу освіту! Вражає, чи не так?

Читайте також: Національний рекорд: вінничанка отримала 9 дипломів про вищу освіту. ФОТО

Голосування за Людину року – нижче:

СКАНДАЛ РОКУ

Знущання в Плисківському психоневрологічному інтернаті

Повністю роздягненими, навіть без білизни, чоловіків, жінок та дітей разом утримували в зачиненій кімнаті на холодній кахельній підлозі у Плисківському психоневрологічному інтернаті на Вінниччині. Ця подія вразила всю країну, проте вірогідні винуватці скандалу поки що уникають покарання.

В інтернаті на Вінниччині психічно хворих утримують голими в зачиненій кімнаті без доступу до вбиральні. ВІДЕО

Водяна криза

Ситуація з водопостачанням тримало місто в напрузі не один день і тиждень. Одного разу місто таки повністю позбавили води, хоч і ненадовго. Зрештою, конфлікт між енергетиками та Водоканалом призвів як до перемовин на найвищому рівні, так і до судів, акцій протесту і навіть сутичок. Вода – одна з головних тем життя Вінниці й далеко не найприємніша.

Водоканал у Вінниці повністю відключили від електрики: просять робити запаси води

 

“Листи щастя” від “Енери”

Інша комунальна тема також була у всіх на вустах і досі там перебуває: ідеться про нові правила оплати рахунків за електроенергію, впроваджені компанією “Енера”, що призвело до величезних черг до офісу “Енери”, конфліктних ситуацій і маси витрачених нервів.

Читайте також: “Листи щастя” про відключення електрики: як довести відсутність боргів і уникнути черг

 

Захоплення та штурм консервного заводу

Справжній бойовик розгорнувся на території та поблизу колишнього консервного заводу у Вінниці. Постріли, кидання камінням, “тітушки”, спецпризначенці та зрештою штурм і десятки затриманих – нічні події біля заводу були точно не для слабкодухих.

Читайте також: Штурм поліцією захопленого “тітушками” колишнього консервного заводу у Вінниці. ВІДЕО

 

Забруднення притоки річки Рось хімікатами

Ще один злочин, який сколихнув всю країну: отруєння притоки річки Рось на Вінниччині внаслідок потрапляння туди ємностей з хімікатами. Ситуація загрожувала й іншим областям країни, проте на щастя її вдалося порівняно швидко локалізувати.

Читайте також: На Вінниччині автомобіль з інсектицидами упав в річку

Екологічне лихо в Тростянці

Інша екологічна проблема досі тримає в напрузі містечко Тростянець: там внаслідок діяльності спиртзаводу рівень сірководню в повітрі перевищив усі допустимі норми. Це призвело до жахливої екологічної ситуації, через що, за свідченням мешканців, дехто просто втрачав свідомість. Така діяльність спиртзаводу викликала масові протести.

Читайте також: Новий протест проти викидів: у Тростянці мешканці перекривали дорогу. ФОТО

 

Бюджет Вінниччини скоротився у понад два рази

Після сталого економічного зростання, з приходом нової влади місто та область почали відчувати фінансові труднощі. Спершу було повідомлено про блокування державних субвенцій на будівництво соціальних обєктів у Вінниці, а за тим як грім серед ясного неба пролунала новина про скорочення бюджету Вінницької області у понад два рази.

Попри те, що голова ОДА пояснив, що йдеться про трансформаційні процеси, коли соціальні виплати планують надавати напряму відо міністерств, а не через ОДА, коштів все одно стало не вистачати на проекти, які раніше фінансувалися без розмов.

Читайте також: “Велика перемога” чи “початок епохи бідності”: який бюджет ухвалила Вінницька облрада. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Смерть активіста від удару поліцейського

На тлі кількох резонансних вбивств мирних людей поліцейськими в різних містах країни, “відзначилася” і Вінниця. Тут правоохоронець завдав смертельних травм активісту Олександру Комарніцькому. За це тимчасово відсторонили від виконання обов’язків керівника обласної поліції, а сам підозрюваний “коп” навіть намагається поновитися на службі. Щоправда, поки що невдало.

Читайте також: Помер Олександр Комарніцький, який постраждав під час конфлікту з вінницькими поліцейськими

 

1,6 мільйона євро за підключення заводу Head до електрики

Економічним скандалом року безперечно можна вважати ситуацію навколо підключення до електропостачання майбутнього заводу Head, який будується у Вінницькому індустріальному парку. Пост директора сусіднього підприємства Ігоря Гуменного викликав резонанс по всій країні та знову підняв питання адекватності тарифів, встановлених нацрегулятором для всіх українських підприємств.

Читайте також: Від майбутнього заводу “Head” вінницькі енергетики вимагають 1,6 мільйона євро за підключення до мереж, – Гуменний

Обрати скандал року можна в голосуванні нижче:

ФЕСТИВАЛЬ РОКУ

Air ГогольFest

Цьогоріч Вінниця та область вкотре порадували подолян та гостей регіону масштабними та яскравими фестивальними подіями. Іншого масштабу набув фестиваль Air Гоголь Fest, який цього разу збільшив територію, знову порадував найкращим у місті музичним лайн-апом і значно розширив свій мистецький “асортимент”. Цьогорічний Air відвідало близько 15 тисяч гостей і він вкотре довів, що є однією з головних культурних подій всього Поділля.

Читайте також: Ліквідація провінційності: як Air Гоголь Fest показав Вінницю з іншого боку

OperaFest Tulchyn

OperaFest Tulchyn у 2019 році також став значно більш тривалим, отримав окрему та багату дитячу програму, покращив власну інфраструктуру та залучив більше глядачів. А головне – продовжив свою справу в порятунку палацу Потоцьких та розвитку всього Тульчина.

Читайте також: Кращі фото OperaFest Tulchyn-2019

 

Острів Європа

Літературний фестиваль “Острів Європа”, мабуть, так і залишився елітарним і не збирав багатотисячні зали. Проте приїзд самої лише Забужко, Іздрика та Садовської зробили з нього справді головну літературну подію Вінниці.

Читайте також: “За півпокоління до перемоги піддатись на ніщо”: Оксана Забужко порадила українцям берегти свої мізки. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Vinnytsia Jazz Fest

Один з найстаріших музичних фестивалів Вінниці – Vinnytsia Jazz Fest – традиційно лишається на високому рівні, є одним з міських брендів та має свою сталу і дуже широку публіку.

Читайте також: Степ на склі та Знаки Зодіаку: Vinnytsia Jazz Fest відкрили “Балом у Савойї”. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Еко-фест “ДІЛИ”

Еко-фест “ДІЛИ” відбувся у Вінниці вперше, але, сподіваємося, не востаннє. Організований студентською командою, він зміг дати фору багатьом “заслуженим” вінницьким подіям такого роду та крім екологічної складової, дав змогу побачити на сцені в ангарі “Кристалу” виступи тієї ж Alyona Alyona та YUKO.

Читайте також: “Сортує Тарас, планеті нормас”: у Вінниці розпочався еко-фестиваль “ДІЛИ”. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Вінниця – столиця УНР

Головна історична подія року – фестиваль військово-історичної реконструкції “Вінниця – столиця УНР” – в 2019 році стала ще більш масштабною, ніж в роки попередні. Тепер це не просто реконструкція бою, а цілий комплекс подій, які правдиво повертають Вінницю на сто років тому в надзвичайно цікаві часи Української революції

Битва панцирників: у Вінниці відтворили жорстокі бої УНР проти “білих” та “червоних”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Проголосувати за фестиваль року можна нижче:

 

Проте які люди, події та явища будуть визнані головним в цьому році – вирішувати лише вам! Нагадаємо, що голосування триває до 18:00 29 грудня – тоді ми оголосимо остаточні результати. Робіть свій вибір!

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.