Вінниця посіла перше місце у рейтингу доступності міст України. ФОТО

19:02
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вінниця посіла перше місце серед українських міст у рейтингу доступності. 

Про це стало відомо сьогодні, 29 листопада під час “Форумі інклюзивності: Місто щасливих людей”, де оголосили рейтинг доступності українських міст.

Наразі до рейтингу потрапили шість українських міст: Івано-Франківськ, Вінниця, Тернопіль, Херсон, Кам’янець-Подільський та Миколаїв. Рейтинг складений активістами ініціативи “Доступно.UA” на основі практичних перевірок доступності, зручності та безбар’єрності міста. Зокрема перевіряли муніципальні установи, громадський транспорт, аптеки, торговельні центри, банки, кав’ярні тощо. Також звертали увагу на тротуари, пішохідні переходи, велодоріжки, пандуси та з’їзди у дворах.

Вінниця у цьому рейтингу отримала переможне перше місце з результатом у 23,58% доступності. Активісти складали рейтинг, оцінюючи міста по різних критеріях доступності. Наприклад, залізничний вокзал Вінниці отримав 7 балів з 20-ти можливих.

Нагороду отримала голова правління вінницької ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна.

– Саме завдяки цій громадській організації Вінниця є такою, значно доступнішою, комфортнішою та значно ближчою до міста щасливих людей, – прокоментував Дмитро Щебетюк, засновник ініціативи “Доступно.UA”.

Про здобуту перемогу на своїй сторінці повідомив також і міський голова Вінниці Сергій Моргунов, зазначивши, що “до ідеалу ще далеко, але ми рухаємось у правильному напрямку”, а також пообіцяв врахувати всі зауваження.

 

 

Що стосується інших міст, то Херсон отримав 12,4%, за ним у рейтинг потрапив Тернопіль, потім – Кам’янець-Подільський з “неочікуваним” 21 відсотком.

– Аж 21 відсоток… я кажу “аж 21 відсоток”, але ви розумієте наскільки це маленька кількість, при тому що ми брали тільки центр,  є показовим.

Івано-Франківськ посів друге місце у рейтингу та набрав 22,9%.

Як розповіла в коментарі Vежі Людмила Нецкіна, “Співпраця громади і влади це перше, що посприяло перемозі нашого міста”. Активістка вважає, що мерія “готова використовувати системний підхід, а не точкові методи створення доступного середовища. Великим плюсом для нашого міста була Раїса Панасюк, адже саме вона задала вектор міжсекторальної співпраці з вмр. Саме вона дала зрозуміти, що створення доступного середовища – це корисно не лише для людей з інвалідністю, а й для батьків з візочками, людей похилого віку, вагітних жінок та загалом для усіх містян”, – наголосила Нецкіна.

Представниця “Гармонії” вважає, що перемога нашого міста була очікуваною. Водночас “у зв’язку з тим, що міста інтенсивно розвиваються була ймовірність того, що інші вийдуть вперед. Але поки ми на першому місці). Саме тому, нам не варто знижувати темп, а потрібно продовжувати працювати та звертати увагу власників закладів, громадськості, забудовників, влади, бізнесу та ЗМІ на потребу у якісних змінах. Лише разом ми можемо впливати на поліпшення доступності у наших містах, тому долучайтеся”, – вважає пані Людмила.

Як ми писали раніше, Вінниця стала шостим містом в Україні, куди волонтери ініціативи “Доступно.UA” приїхали з перевіркою в рамках рейтингу “Тостер”. Це перший в Україні рейтинг доступності міст. Активісти разом з місцевими волонтерами перевіряють наскільки конкретне місто є зручним та доступним.

Зокрема, у межах цих перевірок перевіряють різноманітні заклади на зразок аптек, торгових центрів, банків, закладів харчування, муніципальних установ тощо, а також пішохідні переходи, пішохідні та велодоріжки, громадський транспорт, тротуари та в’їзди в двори.

Читайте також: “Думаю, Вінниця посяде перше місце”: Дмитро Щебетюк з командою “Доступно.UA” прибули до Вінниці, аби перевірити її на доступність

Читайте також: Рухатися без перепон: активісти “Доступно.UA” перевірили Вінницю на безбар’єрність. ФОТО

Читайте також: Пандусна екскурсія: Вінницю перевірили на доступність особливі люди з десяти міст

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.