Екологічний “Shuttle”: у Вінниці відкрили другу станцію сортування сміття. ФОТО

17:52
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Сьогодні у Вінниці відкрили вже другу станцію “глибокого” сортування сміття. Фактично від початку і до кінця вона була створена командою школярів. 

Сортувальна станція “Shuttle” розташована на території школи “Аіст”, що на проспекті Юності. Ініціаторкою створення станції стала учениця цієї школи Маша Ошовська. Разом зі своїми друзями та однодумцями Маша почала ремонтувати виділене під станцію приміщення. В червні вони розчистили завали сміття і на тому роботи тимчасово припинились. 

– В липні-серпні ми були зайняті конференцією, тому не могли тут працювати. І ще була фінансова скрута – не знали взагалі, де взяти кошти. Наприкінці літа ми вже сформували команду і знайшли підтримку. Допомагали, зокрема, “Вінницькі вовки” та наша школа, – розповідає Маша. 

Команда “шатлу” складається з шістьох школярів. Проте під час робіт з оновлення будівлі станції їм постійно хтось допомагав. 

– На ремонт витратили близько трьох тисяч гривень. Первинний бюджет був значно більшим, але вдалось зекономити в процесі. Наприклад, каркаси для сміттєвих мішків нам подарували – і сам матеріал, і виготовлення каркасів.

За час ремонту вдалось відновити підлогу, яка свого часу згоріла, відремонтувати освітлення, прибрати та пофарбувати кімнати. 

Станція “Shuttle” створена за прикладом іншої станції “глибокого” сортування “Ecohope”, тому тут сміття теж розподілятимуть аж на двадцять фракцій

– Це пластик, скло і метал. Але кожна з цих фракцій поділяється на інші фракції. Наприклад, для пластику більша частина нашої площі виділена. Скло також розподіляється за кольором пляшки, – пояснює Маша. 

Станція працюватиме три дні на тиждень: вівторок, четвер (16:00-18:00) і неділя (12:00-15:00). В подальшому станція може перейти на щоденний графік роботи, якщо в команді буде достатньо для того людей. Зібране сміття передаватимуть закупівельникам, які, у свою чергу, везтимуть те все на переробні заводи. 

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: Дерева замість кульок: вінницька школярка ініціювала еко-акцію. ВІДЕО

Читайте також: Купи каву у власне горнятко – отримай знижку або смаколик: вінницька школярка ініціювала оригінальну еко-акцію

Читайте також: Пет-пташки та звуки моря з пластику: вінницька школярка зробила екологічний арт-проект у власній школі. ФОТО

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.