Прохід до крісла через мітинг і кріт на столі: як у Вінниці представляли нового голову ОДА. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:17
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 19 вересня у Вінниці представили нового голову Вінницької ОДА. Ним став екс-заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський, чию кандидатуру на цю посаду було погоджено Кабміном ще 21 серпня.

Представляти нового голову Вінницької ОДА від президента Зеленського до Вінниці приїхав Сергій Трофімов – перший заступник керівника Офісу президента України. До речі, саме Трофімова Зеленський нещодавно притягнув до дисциплінарної відповідальності, оголосивши йому догану офіційним указом. Щоправда, причини цієї догани досі залишаються незрозумілими.

Зустріч з народом за мить до крісла голови

Цього дня до крісла голови ОДА Скальському довелося пройти через невеликий натовп мітингарів, які очікували його під входом до будівлі Облдержадміністрації. Ще з 11:00 тут вже було кілька груп пікетувальників. Так, одні вимагали допустити вірян ПЦУ в храм Георгія Побідоносця в Луці Мелешківській, що на Вінниччини, звинувачуючи Московський патріархат в захопленні церкви.

 

 

Інші – серед них і ветерани АТО – вимагали розібратися з екологічною катастрофою в Тростянці, до якої призвела робота Тростянецького спиртзаводу. Були тут і “вічні” протестувальники на чолі з юристом Палієм, які вимагали “боротися з вінницькою мафією”.

 

 

 

 

Скальський прийшов до ОДА близько 11:30 пішки, що для нього традиційно. “Я майже завжди ходжу пішки на роботу, інколи буду приїжджати сюди на велосипеді”, – відповів Владислав Володимирович на перші запитання журналістів, які відразу його оточили щільним кільцем, відгородивши від протестувальників. Крім того без п’яти хвилин новий голова ОДА розповів, яку політику провадитиме на новій посаді.

 – Щодо стану справ в області знаю поки не достатньо, треба розбиратися. Обіцяю діяти виключно в правовому полі. Зараз я спілкуюсь з багатьма людьми у контексті формування нової команди. Ця команда має забезпечити сталість змін в регіоні, – сказав Скальський.

Крім того пан Владислав розповів про свою зустріч із Зеленським напередодні рішення президента призначити його на цю посаду. Так, зі слів Скальського, під час зустрічі вони обговорили необхідність впроваджувати ті пріоритети, про які Зеленський заявляв під час вирбочої кампанії. “Але для мене головними є європейські пріоритети, зокрема верховенства права”. Також на той момент ще майбутній голова ОДА позитивно оцінив роботу Валерія Коровія на посаді голови ОДА, відзначивши, що той “зробив дуже багато для розвитку області зокрема в економічному плані”.

Після спілкування з журналістами Владиславу Скальському кілька запитань, зокрема провокативних, поставили і деякі протестувальники. Так, Валерій Палій запитував, як так сталося, що Зеленський призначив на головну посаду в області “представника вінницької мафії”, а ще намагався дізнатися, чи буде Скальський з ними “воювати” (вочевидь маючи на увазі себе та своїх однодумців).

 

 

 – Я не поділяю Ваше формулювання “вінницька мафія”. У Вас відсутні підстави мене в цьому звинувачувати. Я з Вами не воюю і тому не можу збиратися продовжувати це робити, – стримано відповів Скальський і пішов до входу до будівлі ОДА. “Ви втікаєте з поля бою!” – вигукнув вже в спину йому Палій, викликавши іронічні посмішки присутніх.

 

“Ми призначаємо Скальського, а не Гройсмана”

Тим часом в найбільшій залі ОДА на четвертому поверсі збиралася численна публіка: депутати міської та обласної ради, чиновники та працівники ОДА, маса журналістів, представники бізнесу та духовенство. Зокрема за одним столом сіли очільники УПЦ МП та ПЦУ: митрополити Варсонофій та Симеон відповідно.

 

 

Зрештою о 12:00 розпочалося саме представлення голови ОДА. З появою в залі Владислава Скальського та Сергія Трофімова майже всі присутні встали зі своїх місць.

Першим виступив Сергій Трофімов, який спочатку зробив зауваження місцевим журналістам, котрі вибудували “стіну” перед президією, аби зробити кращі фото. За тим представник Офісу президента зачитав довідку про ситуацію з інвестиціями в області, торкнувся теми рейдерства, а особливо звернув увагу на екологічних проблемах області.

– Поки їхав з Києва до Вінниці відзначив, що дорога з Вінниці до столиці в хорошому стані. Але я думаю, що багато хто з присутніх може озвучити, що в області є дороги в гіршому стані, – сказав Трофімов, зауваживши, що в наступному році на ремонт доріг буде виділена рекордна сума коштів. Крім того сказав, що одним з головних завдань нової влади є “подолання корупції”.

“Тому звертаюсь до всіх присутніх, аби ви самі не ставали учасниками корупційних схем і стежте за своїми підлеглими”, – сказав представник Зеленського.

Окремо Трофімов згадав про проблему Тростянецького спиртзаводу, “впевнений що новий голова займеться цим питанням”. А також висловив думку, “що сьогодні завдань і проблем є більше, ніж рішень”.

– До мене доходять чутки, що є питання чому на Вінниччині призначають людину Гройсмана. Є питання в цій залі?, – звернуся Трофімов.

Більшість з зали на це запитання вигукнуло “Немає”, але було й кілька вигуків “Є!”

– Я хочу зазначити, що ми сьогодні призначаємо не Гройсмана, а призначаємо Скальського. Я бачу посмішки тут в залі, але є якісь питання до Скальського?

– Ні, немає. Будуть, – вигукнув хтось з “гальорки”

– Я прочитав багато резюме, я вас запевняю – ця людина професіонал і бере на себе цю відповідальність. Не тому, що він представляє тут чи іншу людину, а тому що він – професіонал. Сьогодні не хотілося б спиратися на чутки, плітки, якесь невдоволення тими чи іншими прізвищами, – зреагував на це заступник Богдана.

За тим продемонстрував Указ президента про призначення Скальського головою Вінницькою ОДА та передав йому слово.

 

– Шановні колеги, шановна громада. Дійсно сьогодні дуже важливий день в моєму житті. Хотів би подякувати президенту Зеленському і всій команді, за ту високу довіру, яка мені надана. Україна виходить в нову фазу свого розвитку.

Вінницька область мені рідна, звідси мій батько, звідси мій дім. Цей зв’язок я відчував завжди, де б не працював. І саме цей звязок завжди повертав мене сюди.

Серед іншого наші завдання – забезпечення сталості змін, що унеможливить ручне керування. Наші пріоритети – це нові виробництва, нові робочі місця. Ми не маємо жодного права зупинитися на досягнутому і маємо забезпечити стратегічне планування нашого розвитку. Впроваджувати нові стандарти якості надання медичних, соціальних, освітніх та адміністративних послуг. Дерегуляція повинна збільшувати масштаби змін, а місцеві адміністрації мають працювати таким чином, аби люди нам вірили.

Реформування неможливе без довіри людей. Довіра людей неможлива без нашої чесної роботи.

 

Як в президію потрапив чорний кріт

Після цього Сергій Трофімов запитав, чи лишилися в присутніх ще запитання. Першим до трибуни вийшов Сергій Щетінін, який нещодавно змусив Верховний Суд України відкрити провадження про визнання останніх парламентських виборів недійсними та скасування їхніх результатів. Саме про правові аспекти він і говорив, звертаючись, вочевидь, до Сергія Трофімова:

– Я хотів би почути від вас, хоча очікував побачити пана Зеленського, чи розумієте ви суть питання Верховенства права? Чи розумієте ви суть визначення виключного права народу на владу? Ви вступили на цю посаду в період часу, коли в Україні продовжується публічно-правовий конфлікт між державою і її органами влади, – сказав Щетінін, маючи на увазі юридичні, та, з його слів, антиконституційні порушення нової владної команди.

Відповідь Трофімова була в стилі Зе команди:

– Ви українець? Що ви робите для області? 30 років ніхто нічого не робив. Не було діла державі до життя людей. А ми мріяли щось зробити. І ми робимо, кожен день щось робимо. Ми тільки почали щось робити, а ви кажете – чому те, чому те.. А ви що робите? Бо ми зробили це і хочемо це робити далі. І ми маємо розуміння, як покращити життя українців. У нас багато роботи і немає часу для балачок.

Я хотів би, щоб у нас був нормальний клімат співпраці. Ми всі маємо щось робити.

– Не щось, а те – що пише Конституція. Не “щось”! – емоційно додав Щетінін.

За тим слово передали голові депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрію Ковальову. Очікувано, депутат виступив з приводу проблем, які постали перед “Вінницяоблводоканалом”:

 – У нас зараз критична ситуація з тарифами і джерелом водопостачання. Проблемна ситуація по водоканалам по всій Україні, – сказав Ковальов, пояснюючи, що вирішення проблеми зокрема лежить в площині компетенції НКРЕКП. Проте по суті питання відповіді, здається, не отримав:

– На початку жовтня ми збереом усіх голів ОДА, усіх міністрів. Ми хочемо провести навчання і зібрати в купу усі проблеми. Жах в усіх областях, в усіх сферах. Ми хочемо виділити кілька напрямків, з якими ми реально можемо впоратися. І по кожному напрямку дати відповіді. В нас дуже гарний міністр профільний, Альона Бабак, яка дуже добре знає сферу ЖКГ, – відповів представник президента, порадивши детальніше опрацювати це питання вже з новим головою ОДА.

Після цього слово взяв представник товариства сліпих Костянтин Ільницьких. Він розповів, що підприємство, в якому працює 120 незрячих (а загалом – дві сотні людей), перебуває сьогодні в плачевному стані. “Нам і раніше допомагала міська влада, але я сподіваюсь, що допомоги буде більше”, – сказав чоловік.

 – А зараз хочу Вам подарувати ось цього крота, створеного руками наших людей. Нам було би приємно, якби Ви поставили його в себе в кабінеті, аби кожен день згадувати про нас, – сказав Костянтин, звертаючись до Скальського, викликавши оплески всієї зали.

Коментаючи цей жест, очевидно в пошуках допомоги для УТОС, Трофімов звернувся до зали:

– Може, є якийсь меценат присутній в залі? Може в когось щось є незадеклароване, нє?

Але ніхто не відповів.

 

“Щоб вам алодували так само, коли зміниться влада”

Також піднімали питання екології, зокрема про недофінансування галузі на Вінниччині, яка має достатньо екологічних проблем.

 

А за тим виступив голова бюджетної комісії Геннадій Мазур, який запропонував подякувати попередньому голові ОДА – звільненому сьогодні указом Зеленського – за пророблену роботу.

 

На цих словах знову встала майже вся зала, а Коровій зірвав найгучніші та найтриваліші цього дня, оплески.

 

 

 

 – Ми справді зробили багато за ці роки на Вінниччині. Пережили два захоплення ОДА, поховали понад дві сотні наших захисників. Було багато викликів та здобутків. Але ми програли вибори. Бажаю, щоб вам також так аплодували при зміні влади, – наостанок сказав Валерій Коровій. 

Трофімов у відповідь на це прокоментував, що “в жодній області не бачив, аби так проводжали попереднього голову ОДА”. На цьому Трофімов і Скальський вже збиралися іти, але їх зупинив журналіст сайту “Власно” Андрій Оленін. Він згадав про кілька випадків нападів на вінницьких журналістів, зокрема згадавши представників свого видання, а також ситуацію з атаками на Vежу з боку проросійського угрупування Шарія та напад на редактора Vежі Андрія Качора.

 – Хотілося би почути, чи будуть зміни в силовому блоці? Чи будуть належно рослідувані ці справи?

– Зміни будуть обов’язково, в усіх правоохоронних органах. До цього була порочна система: ті збирають докази, ті передають слідчому, судді відпускають… Зміни будуть і буде багато людей притягнуто до відповідальності, – сказав Сергій Трофімов, вже прощаючись.

Фото Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.