На галузь охорони здоров’я Вінниччини додатково потрібно майже 237 мільйонів

16:31
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На галузь охорони здоров’я у Вінницькій області додатково потрібно майже 237 мільйонів гривень. Йдеться про потребу в коштах з обласного бюджету.

Таку суму озвучила Людмила Грабович, директорка Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, на інформаційній зустрічі з питань реорганізації закладів охорони здоров’я області у Вінницькій облраді.

Як пояснила Vежі Олена Житанська, заступниця директорки Департаменту та начальниця управління фінансово-економічного та правового забезпечення, 236,621 мільйона гривень витратять, зокрема, на “підтримку закладів охорони здоров’я, які є пріоритетними; на заклади, яким не вистачить коштів при укладенні договорів з НСЗУ; на нереорганізовані заклади та заклади, на які субвенція з державного бюджету ще не виділена”.

Йдеться про витрати до кінця 2020 року.

Людмила Грабович розповіла про заклади охорони здоров’я, які планують реорганізувати:

За вимогами нормативних документів у дитячих протитуберкульозних санаторіях має проходити санаторне лікування лише одна дитина після перенесеного лікування. Минулого року, наприклад у Могилеві-Подільському тубсанаторії, була лише одна дитина.

Але статистика показує, що там перебувають здорові діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, з інтернатних закладів області і вони там не повинні бути, але вони там є, і проходять там профілактичне лікування. Тобто, вони перетворились на соціальні установи.

З усіх закладів відповідають вимогам лише ті, що у Заболотному і Кашперівці. У решті приміщень санаторії розташовані у пристосованих приміщеннях, з пічним опаленням, без школи для дітей, пацієнти не отримують необхідного лікування, санаторій не може додати до оздоровлення, тому що це більше соціальний напрям, а не медичний – зазначила директорка Департаменту.

Людмила Грабович запропонувала депутатам, зокрема, переформатувати Кашперівський обласний дитячий туберкульозний санаторій «Лісова пісня»  під дитячий садок, а Могилів-Подільський дитячий легеневий обласний туберкульозний санаторій для дітей раннього та дошкільного віку залишити у своєму статусі.

Козятинський хоспіс для важких туберкульозних хворих та Могилів-Подільський туберкульозний санаторій для дорослих чиновниця запропонувала реорганізувати у структурний підрозділ КНП «Вінницьке обласне територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія».

Що ж до закладів у селах Заболотне Крижопільського району та Маньківці Барського району – питання залишається у стадії вирішення.

Крім цього, Грабович розповіла, що у Печерській лікарні обласного лікування не надається достатньо послуг, і саме цій лікарні Національна служба здоров’я України відмовила у всіх пакетах надання медичних послуг саме через невідповідність стандартам. Пані Людмила запропонувала цей заклад перевести до Жмеринської лікарні відновного лікування. Частину решти таких закладів в області Грабович запропонувала перенести до Липовецької лікарні відновного лікування.

Питання з реорганізації закладів охорони здоров’я області депутати розглядатимуть на черговій 43 сесії обласної Ради.

Фото – Поліклініка без черг

Читайте також: Через карантин поліклініка при обласній дитячій лікарні обмежить прийом пацієнтів

Читайте також: Департамент освіти у Вінниці пояснив, як організувати дистанційне навчання на період карантину

Читайте також: Офіційно: наявність коронавірусу Covid-19 у мешканця Козятина не підтвердилася

Читайте також: Вінничан, які приїхали з-за кордону, просять звернутися на лінію “15-60”

Читайте також: На Вінниччині організують дистанційне навчання для школярів на час карантину

Читайте також: У Вінниці посилили дезінфекцію громадського транспорту

Читайте також: Як працюватимуть вінницькі кінотеатри під час карантину

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.