Департамент освіти у Вінниці пояснив, як організувати дистанційне навчання на період карантину

8:24
Автор: Vежа
Become a Patron!

Департамент освіти Вінницької міської ради опублікував рекомендації освітнім закладам, як організувати навчальний процес в умовах карантину. 

У зв’язку з поширенням загрози захворювання коронавірусом COVID-19, в Україні оголосили тритижневий карантин. Однак, не зашкодити навчанню у школах, закладам освіти рекомендовано проводити заняття дистанційно.

Існує репозитарій електронних освітніх ресурсів, який містить навчальні матеріали близько 12 000 уроків з різних предметів освітньої програми 1-11 класів. Інша платформа для проведення вебінарів дозволить вчителю провести інтерактивний урок у реальному часі з можливістю його запису та подальших багаторазових переглядів.

Вказані ресурси – безкоштовні. Для роботи необхідно лише мати будь-який пристрій з доступом до мережі Інтернет.

Для організації такого навчання заклади повинні використовувати свої офіційні сайти. Там необхідно створити розділ «Графік освітнього процесу під час карантину». У випадку використання інших доступних ресурсів (наприклад, особистих блогів), на офіційному сайті повинно бути розміщено посилання на такий ресурс.

– Орієнтовна структура цього розділу може мати такі елементи: клас, у якому навчаються учні, навчальна тема, посилання на електронні ресурси, які рекомендовано для вивчення, практичні завдання для виконання, терміни їх виконання, посилання та час проведення вебінару (за необхідності) та адреса електронної пошти закладу освіти, або вчителя, на яку потрібно надіслати результати виконання практичної роботи, – йдеться у методичних рекомендаціях.

Департамент освіти Вінницької міської ради також надав рекомендований список освітніх ресурсів, які можуть бути використані під час дистанційного навчання у період карантину. З переліком можна ознайомитись ТУТ. Серед посилань є онлайн-платформа для підготовки до ЗНО, досліди з фізики, додаткова інформація про дистанційну освіту тощо.