У Вінницькій області за 2017 рік прокуратура виявила порушення законодавства у цілій низці сфер: правозахисники, держслужбовці, поліцейські та державні виконавці вимагали та отримували хабарі за надання тих чи інших дозволів, «закривання очей» на злочин, сприяння у вирішені питань тощо.
Про результати роботи прокуратури за минулий рік під час сесії обласної ради вчора, 29 березня, прозвітував виконуючий обов’язків прокурора Вінницької області Сергій Сухоребрий.
Як він повідомив, загалом за 2017 рік до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 27 тисяч 810 кримінальних правопорушень, що є на 1 233 менше, аніж 2016 року.
– Між іншим, за статистикою, особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення, знову вчинено 2 132 правопорушень, групою осіб – ще 553, скеровано до суду 7 484. Відсоток розкриття кримінальних правопорушень складає 50,8 % (по державі – 39,7 %), – сказав Сергій Сухоребрий.
Окремої уваги вартують випадки корупції: до суду скеровано 35 обвинувальних актів про корупційні правопорушення за участю 43 осіб.
Зокрема це керівники районних відділів Держгеокадастру, державні виконавці, керівники державних підприємств, підрозділів та установ лісогосподарської сфери, керівник банківської установи, обласного бюро судово-медичних експертиз, службовці органів державної влади та місцевого самоврядування.
Зокрема, за фактами вимагання та отримання хабаря викрито 13 осіб, які працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування, провадження щодо 6 – вже направлено до суду.
Так, керівник одного з відділів Держгеокадастру за внесення змін до Державного земельного кадастру та видачу відповідного витягу зі зміною права власності із орендаря на суборендаря отримав хабаря у 2 000 доларів. Зазначимо, що йдеться про ділянку водного фонду площею майже 11 гектарів.
Також начальник відділу управління лісового та мисливського господарства отримав 6 000 гривень за не проведення перевірки якості створення лісових культур та здійснення рубок. «Відзначився» й головний інспектор обласного управління Укртрансбезпеки: за 2 тисячі гривень він «не помітив» порушень на пересувному габаритно-ваговому контролі (нагадаємо також, що очільник Служби автомобільних доріг зазначив, що порушення вагових обмежень є однією із серйозних проблем в області).
Також стало відомо, що начальник обласного бюро судово-медичних експертиз отримав тисячу за невідображення допущених порушень лікарем під час проведення експертизи трупа.
– Окрім того, триває досудове розслідування щодо двох державних виконавців Центрального відділу державної виконавчої служби Вінниці. Ці зловмисники налагодили схему одержання хабарів за закриття виконавчих проваджень і нестягнення боргу. «Відкат» встановили у розмірі 10 % від суми боргу, – каже Сергій Сухоребрий.
Також налагодив «систему» начальник відділу та головний спеціаліст Управління Укртрансбезпеки: він за гроші видавав дозволи на міжнародні перевезення вантажів за кордон.
Читайте також: Депутати-боржники: хто з вінницьких обранців не сплачує штрафи за корупцію та порушення ПДР
Також минулого року вдалось викрити 6 організованих злочинних груп. Зокрема, одна з них упродовж 2015-2016 років незаконно заволоділа лісовими ресурсами з цінних порід деревини, чим завдали збитків на 23 мільйони гривень.
Також виявили групу злочинців, які протягом 2014-2015 років організовували та займалися гральним бізнесом. Врешті їм довелося сплатити до бюджету штраф – 510 тисяч 510 гривень.
Читайте також: Хто наступний? Вінницькі активісти атакували черговий зал ігрових автоматів. ФОТОРЕПОРТАЖ
«Звіти» ворогу та контрабанда зброї і наркотиків: вінницькі силовики розповіли, як боролися з бойовиками минулого року
Слідчим відділом прокуратури області до суду скеровано 14 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини.
Зокрема один із голів райдержадміністрації, який обіймав посаду держслужби категорії «А» (вищий корпус) – заволодів 3 900 доларів за вирішення питання про надання у оренду земельної ділянки.
«Відзначилися» й поліціянти. Заступника начальника слідчого відділу одного з відділень поліції вимагав та отримав 22 тисячі за повернення у розслідуваному ним кримінальному провадженні тимчасово вилученого майна.
Також спіймали на хабарі у 500 доларів двох інспекторів патрульної поліції Вінниці. За це вони «не помітили» п’яного водія.
До суду скеровано обвинувальний акт щодо заступника начальника слідчого відділення одного з відділень поліції за підозрою у вимаганні та отриманні хабаря – 3 000 гривень – за повернення раніше вилученого у кримінальному провадженні майна – заявнику.
На стадії завершення досудового розслідування – ще три кримінальних провадження про корупційні кримінальні правопорушення, у яких оголошено підозри працівникам поліції.
Також стало відомо про двох адвокатів, які змовились та вирішили шляхом обману заволодіти коштами власних підзахисних.
Читайте також: Скандальний патрульний Чорний продовжить працювати в поліції: службове розслідування завершено
– Упродовж поточного року з питань земельних відносин заявлено 82 позови на загальну суму 184 мільйони, з них задоволено 72 на суму 203 мільйони. Повернуто та попереджено незаконне надання земель – площею у 1 001 гектарів, – звітує Сухоребрий.
Апеляції
Процесуальними керівниками та керівництвом прокуратури області було подано 565 апеляційних скарг на незаконні судові рішення, з них 523 – було задоволено.
Загалом за порушення вимог кримінально-виконавчого законодавства до відповідальності притягнуто 150 службових осіб органів та установ Державної кримінальної виконавчої служби, Національної поліції України та Державної міграційної служби.
За ініціативи прокурорів із дисциплінарних приміщень звільнено двох в’язнів, скасовано 5 незаконних постанов начальників установ виконання покарань про призначення засудженим стягнень.
Діти
З метою усунення порушень прав дітей у кримінальному провадженні, ювенальні прокурори внесли 22 вказівки, за якими притягнуто до відповідальності 6 посадовців правоохоронних органів, ще 7 осіб – за порушення прав ув’язнених та засуджених.
– Відтак переглянуто 57 рішень стосовно 82 підлітків. Відзначається, що наприкінці 2017 року вдалось досягти очевидного зменшення кількості неповнолітніх, поміщених до слідчого ізолятора, – констатує заступник прокурора.
Державі повернуто майна і коштів за задоволеними позовами прокурора в сфері охорони дитинства на суму 24,4 мільйони гривень.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.