Депутати-боржники: хто з вінницьких обранців не сплачує штрафи за корупцію та порушення ПДР

10:23
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

До всеукраїнського реєстру боржників потрапили сім депутатів Вінницької міської та обласної рад.

Варто відзначити, що до Єдиного реєстру боржників від Мінюсту потрапляють ті, хто має заборгованість більше трьох місяців.

За результатом дослідження Vежі, із 54-х депутатів міської ради в боржниках опинився лише один: Володимир Околіта (від «Самопомочі»). Депутат має одне «стягнення штрафів у справах про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Більше боржників знайшлося серед 84-х депутатів обласної ради: шість. Приміром, рекордсменом став Євген Власюк від фракції Об’єднання «Самопоміч». У молодого депутата п’ять «стягнень коштів на користь держави» та одне «стягнення штрафів у справах про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

У системі боржників знайшовся і Тарас Кобець (від Радикальної партії Олега Ляшка) із одним «стягненням коштів». Відзначимо також, що за даними ресурсу «Під контролем», у 2016 році депутат мав сплатити штраф у сумі 3 400 гривень за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Тоді штраф депутату присудили через те, що під час сесії Вінницької обласної ради Кобець проголосував за нагородження свого батька Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною» з отриманням 5 000 гривень винагороди, не заявивши про конфлікт інтересів.

Депутат від партії і фракції РП Олега Ляшка Сергій Кривешко має дві заборгованості«стягнення коштів».

Дмитро Рижмань від депутатської фракції «Аграрії Вінниччини» має одне «стягнення штрафів у справах про адміністративні правопорушення».

Також одну заборгованість «стягнення коштів на користь держави» має депутат від «Батьківщини» Анатолій Ткач.

Замикає підбірку депутатів-божників Юрій Яремчук від «Опозиційного блоку», який має дві заборгованості зі «стягнення коштів». За інформацією видання «Depo.ua. Вінниця», депутат у 2011-2012 роках судився з підприємством «Вінницягаз», бо три роки не платив за газ, а також – з підприємством «Вінницькі міські електричні мережі», бо мав борг за світло і не хотів його сплачувати.

Відзначимо, що відомості про боржника вносять до реєстру одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження. Тоді як виключення відомостей про заборгованість з Єдиного реєстру божників відбувається за документального підтвердження виконавцю про сплату штрафу.

Фото prozoro.info