× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Звіти» ворогу та контрабанда зброї і наркотиків: вінницькі силовики розповіли, як боролися з бойовиками минулого року

12:35
Автор: Юлія Плахтій

За минулий 2017 рік прокуратурою Вінницької області спільно із Управлінням служби безпеки України Вінниччини було виявлено 16 сепаратистів, зокрема тих, хто «зливав» ворогові інформацію про пересування українських військових, а також тих, хто завозив на Вінниччину зброю.

Такі результати роботи щодо протидії проявам сепаратизму та тероризму оприлюднено у звіті на сайті структури.

Зокрема було затримано 16 осіб, які брали участь в діяльності терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР».

До суду направили кримінальні провадження щодо шістьох членів агентурно-інформаторської мережі ТО «ДНР», які наразі під вартою. Ця група діяла у місті Торецьк Донецької області: учасники постійно передавали на непідконтрольну українській владі територію ватажкам бойовиків інформацію розвідувального характеру.

Зокрема повідомляли про місця дислокації, чисельність та маршрути пересування підрозділів та військової техніки Збройних сил України та інших формувань, залучених у АТО. Також сепаратисти повідомляли ворогові про втрати серед наших військових. За ініціативи прокуратури області підсудність даного провадження визначена за Вінницьким міським судом.

Окрім цього, також до суду були направлені кримінальні провадження щодо чотирьох ватажків бойовиків – у цих справах отримано судовий дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування.

Також у рамках протидії проявам сепаратизму та тероризму направлено до суду з обвинувальним актом справа відносно організованої злочинної групи, яка транснаціональним контрабандним каналом ввозила та збувала в Україні та у Вінницькій області в тому числі – зброю, боєприпаси, наркотики та психотропні речовини.

Окрім цього, на Закарпатті прокуратура та Служба безпеки у Вінницькій області спланували окрему спецоперацію. За її результатами вилучено 9 автоматичних пістолети (зокрема із глушником та пістолети-кулемети), а ще – понад 600 боєприпасів до них.

Також у звіті прокуратури Вінницької області зазначено, що практика спеціального досудового та судового провадження щодо учасників, публічне обвинувачення яких підтримує прокуратура – продовжується.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.