На Вінниччині прокуратура змусила агропідприємство повернути державі 258 гектарів землі

12:18
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Калинівська прокуратура зобов’язала одне з підприємств на Козятинщині повернути у державну власність більше ніж 258,3 гектарів землі лісогосподарського призначення.

Як повідомляє Прес-служба прокуратури Вінницької області, нині відповідне рішення у відповідь на позовну заяву прокуратури – ухвалив Господарський суд Вінницької області.

Йдеться про встановлений факт неправомірного використання агропідприємством земель лісового фонду загальною вартістю у понад 205 мільйонів гривень.

Зокрема повідомляється, що підставою для позову було те, що, не маючи статусу спеціалізованого державного лісогосподарського підприємства – одне з товариств у Козятинському районі все ж користувалося землями.

Натомість Лісовим кодексом України передбачено, що в постійне користування ліси на землях державної власності для ведення лісового господарства надаються тільки спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.

Відтак судовим рішенням було задоволено позов в інтересах держави в особі Вінницької обласної ради та Державного агентства лісових ресурсів України в особі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Товариство-порушника зобов’язано повернути у користування лісового фонду землі площею 258,3 гектарів та загальною вартістю у 205 мільйонів гривень.