× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Щойно стане тепло: вінницькі автодорівці обіцяють розпочати масштабні капремонти при +10

17:04
Автор: Юлія Плахтій

Як тільки температура повітря у Вінниці сягне позначки у +10 градусів – в місті та області розпочнуться масштабні капітальні ремонти доріг.

Сьогодні про це повідомили під час прес-конференції Ігор Корольчук – керівник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області, та Ігор Шаповал – очільник ДП «Вінницький автодор».

За словами очільника САД – нині мережа доріг загального користування у Вінницькій області складає 9,5 тисяч кілометрів, з яких майже 2 тисячі – державного значення.

На їх ремонт заплановане фінансування в розмірі 1,8 мільярда гривень. Втім Корольчук зазначив, що наприклад для того, щоб «зробити ці дороги як у Польщі» – треба 95 мільярдів гривень.

  • З початку року на баланс Вінницької облдержадміністрації передано понад 7 тисяч кілометрів доріг в рамках проекту з децентралізації. Цей рік є перехідним, нині рішенням ОДА визначено, що замовником робіт на дорогах місцевого значення буде Служба автомобільних доріг. Окрім того, фінансування здійснюватиметься за рахунок субвенцій із державного Дорожнього фонду в розмірі 35% від надходжень, – сказав Корольчук.

Також, за словами очільника САД, основним виконавцем робіт по експлуатаційному утриманню буде ДП «Вінницький автодор».

  • Нині виділено 560 мільйонів на ремонт доріг місцевого значення. З них ми розподілимо 180 мільйонів на поточний середеній ремонт доріг із різним покриттям. Ще 110 мільйонів – на утримання, зокрема це потрібно в зимовий час. Ще 250 мільйонів перенаправиться на райони, але в середньому це буде по 8-12 мільйонів на кожен, – каже Корольчук.

Як зазначили автодорівці, основна задача цьогоріч – забезпечити проїзд навіть на тих ділянках, де дороги не ремонтувалися ніколи. Зокрема до 1 червня – для доріг державного значення. Також ціллю є об’єднання населених пунктів районного значення, щоб люди із найменшого села могли доїхати до райцентру із комфортом.

Ігор Корольчук зауважив, що однією із потрібних ініціатив є співфінансування, коли свою частку коштів виділяють підприємці чи громади.

Серед причин того, чому нині у Вінницькій області є доволі проблемні ділянки, очільник САДу назвав часті перепади температур, перевантаження доріг великогабаритним транспортом та подекуди – недобросовістність виконавців робіт. Що стосується останніх, то у якості прикладу Корольчук навів підприємство, яке із порушеннями ремонтувало дорогу з Вінниці на Калинівку, але врешті – було змушено усе переробити власним коштом.

Перевірку якості ремонту здійснює Дорожній центр, що при Укравтодорі, як повідомив керівник САД. Та водночас зауважив, що його вражає активність пересічних громадян, котрі повідомляють про виявлені порушення: «Іноді мені достатньо просто зайти у соціальну мережу і ось видно, що тут повідомляють про той чи інший недолік».

Читайте також: Автоактивісти Вінниці змусили комунальників екстрено усувати ями на дорогах. ФОТО, ВІДЕО

Окрім проблемних населених пунктів (Погребище, Оратів, Піщанка, Бершадь), за словами Ігоря Корольчук, глобальних проблем із дорогами у області немає.

Окрему увагу очільник САДу звернув на порушення вагових обмежень. Цю проблему планують виправити: Укртрансінспекція 2017 року придбала зважувачі, 3 або 4 з яких будуть направлені на Вінниччину.

Відтак, Ігор Корольчук зазначив, що дороги робитимуть по мірі можливостей та умов, зокрема – погодних. Якщо оцінювати ситуацію загалом, то на суттєве покращення мережі доріг області потрібно близько 5 років.

Нині ж, як тільки позначки термометра сягнуть +10 – в області розпочнуть масштабні капремонти. Вже закуплені всі необхідні матеріали. Нині ж тривають поточні середні ремонти, а також ямкові.

Також Ігор Корольчук нагадав, що цьогоріч на Вінниччині відремонтують 54 кілометри траси міжнародного значення М-12, яка є частиною транспортного коридору між Гданськом та Одесою. Роботи відбуватимуться в рамках міжнародного проекту з будівництва автобану Go Highway.

Нагадаємо, що Go Highway має поєднати Чорне та Балтійське море. Частиною цього коридору стане траса М-12, частина якої пролягає через Вінниччину.

Читайте також: Автобан Go Highway, що проляже через Вінницю, буде платним?

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.