Оновлено: 23 Травня 2023, в 22:57
Сьогодні, 19 травня, у Вінниці відбулася зустрічна церемонія підписання Угоди про побратимство між нашим містом та німецьким Карлсруе.
Для цього у приміщенні Вінницької міської ради організували урочисту позачергову сесію, на якій були й представники німецької сторони – мер Карлсруе Франк Ментруп, директор головного відділу муніципалітету Карлсруе та депутати міської ради Карлсруе. Також на сесії були очільник Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий та голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов.
На початку сесії всі хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників, після чого залунав Гімн України та німецька композиція. Щодо Угоди про побратимство, міський голова Вінниці зазначив:
– Сьогодні це фактично зустрічна церемонія, якою ми фіксуємо наше спільне бачення, прагнення побудувати дружні відносини не тільки між містами, а й між народами – українським і німецьким, між членами територіальної громади міста Вінниці та міста Карлсруе.
Далі міський голова нагадав, що в листопаді 2022 року, коли Вінниця “була на порозі повного блекауту”, саме Карлсруе надало комплексну допомогу, зокрема – намети для мобільних “пунктів незламності”. За тим міський голова поділився позитивними враженнями від візиту до Карлсруе у квітні цього року та зазначив, що нині німецькі колеги зможуть своєю чергою подивитись Вінницю.
Як зазначив Моргунов, Угодою передбачено партнерські відносини у сферах, зокрема, урбаністики, освіти, інформаційних технологій, використання альтернативних джерел енергії тощо. Окрему увагу приділятимуть контактам між громадянами на рівні громадянського суспільства. Мер Вінниці підкреслив особливу важливість такої підтримки для України в умовах війни.
Мер Карлсруе Франк Менструп своєю чергою підкреслив рішучість українського народу та підтримку українців щодо виборювання свободи. Окрім того, розповів, що у Карлсруе “за” Угоду також проголосували одноголосно представники різних партій.
Очільник Вінницької ОВА Сергій Борзов подякував німецьким партнерам за підтримку і те, що вони не побоялись і завітали до Вінниці, та висловив впевненість, що підписання цієї Угоди дасть лише позитивний поштовх на шляху до європейської інтеграції Вінниці. Керівник Вінницької облради Вячеслав Соколовий підкреслив важливість підтримки України та допомоги українцям і висловив впевненість, що після перемоги Україна разом з європейськими державами будуватиме єдину демократичну Європу.
Далі очільник Вінниці Сергій Моргунов оголосив голосування за єдине питання цієї сесії – про Угоду. В результаті “За” проголосували 45 депутатів – рішення прийнято. За цим очільники двох міст підписали Угоду.
Після цього також відбулося представлення ексклюзивних конвертів та спецпогашення марки “Міста спокою та рівноваги. Карлсруе-Вінниця”, присвячених Вінниці та Карлсруе (зокрема із зображеннями двох веж міст-побратимів). Додамо, що це вже третя вінницька марка із серії “Побратими” – раніше були марки, присвячені польському місту Кельце і литовському Паневежис. Водночас, марка, присвячена Карлсруе, стала першою з цієї серії, яка була погашена двома міськими головами одночасно.
Також представникам німецького міста вручили Подяки від Вінницької міськради, а мер Вінниці передав Ментрупу сувеніри, виготовлені волонтерами зі знищеного російського танка (один з наших матеріалів про такі сувеніри – ТУТ).
За тим представники двох країн зробили спільне фото на пам’ять.
Текст Угоди про партнерство
“Впродовж десятиліть муніципальні партнерські стосунки пов’язують федеральні землі, регіони, а також людей і в такий спосіб роблять засадничий внесок до співжиття в Європі. Відносини між німецькими та українськими містами-побратимами ФРН та України супроводжують її на шляху інтеграції до спільноти європейських держав. Вони є втіленням проявленої солідарності та взаємної підтримки у часи скрути та криз.
Міста Карлсруе та Вінниця хочуть вирушити цим спільним шляхом та закріпити його на всіх рівнях за допомогою ланцюжка дружби. Як представники Ради відповідної громади ми заявляємо, що за допомогою цієї Угоди ми засновуємо побратимські відносини між Карлсруе та Вінницею.
Від імені наших громадян ми запевняємо, що будемо забезпечувати обмін ідеями та сприятимемо стосункам між нашими містами, міськими установами та людьми. Співпраця та зв’язки будуть різноманітними та гнучкими за своїм спрямуванням, ми будемо орієнтуватися з-поміж іншого на сферу освіти, інформаційних технологій, використання альтернативних джерел енергії, урбаністичної мобільності та розвитку простору, а також культурну та наукову сфери. Великого значення надаватимуть також контактам між громадянами на рівні громадянського суспільства задля сталого розвитку цих стосунків та їхнього супроводу. Ми беремо на себе зобов’язання цілеспрямовано формувати зв’язки та довіру між нашими громадами, щоб зробити внесок до спільного миру в Європі.
Цю угоду підписано 22 квітня 2023 р. у м. Карлсруе та буде підписано 19 травня 2023 р. у м. Вінниця. Її складено німецькою та українською мовою, обидві версії мають однакову юридичну силу.”
Про Карлсруе та його підтримку Вінниці
Нагадаємо, раніше міський голова Вінниці підкреслював, що саме Карлсруе чи не найбільше з німецьких міст допомагало Вінниці з початку повномасштабного російського вторгнення. При цьому робило це, не чекаючи формальної процедури. Зокрема представники цієї громади надавали Вінниці намети для пунктів незламності, генератори та інше обладнання.
Щодо Угоди про побратимство, то повідомлялося, що зв’язки між містами розвивалися настільки швидко, що від перших контактів до укладання Угоди минуло лише дев’ять місяців. Нагадаємо, Сергій Моргунов та мер міста Карлсруе Франк Ментруп підписали Угоду 22 квітня у самому Карлсруе. Нині ж у Вінниці відбулося остаточне затвердження документа.
Щодо історії підтримки Вінниці німецьким містом, відомо, що навесні 2022 року з ініціативи німецького міста Карлсруе розпочалась більш тісна комунікація з нашим містом, аби налагодити побратимські стосунки з Вінницькою міською територіальною громадою. Улітку Муніципалітет Карлсруе затвердив наміри встановити дружні контакти. У вересні представники муніципалітетів обговорили перші кроки подальшої взаємодії, зокрема про студентські обміни та стажування молодих фахівців. На сесії 30 вересня депутати ВМР прийняли рішення про розвиток міжнародної співпраці з Карлсруе, у жовтні очільники двох міст зустрілися, і німецька сторона оголосила про акцію на підтримку Вінниці зі збором коштів на необхідне обладнання під гаслом «Наші серця зігріють Вінницю».
Пізніше до Вінниці з Карлсруе прибув гуманітарний вантаж – спецобладнання та намети для пунктів незламності, які були забезпечені різними девайсами. Вінниця напередодні новорічних свят передала до Карлсруе літературу для української діаспори.
Карлсруе – місто в Німеччині, розташоване в землі Баден-Вюртемберг, на південному заході країни.
Щодо Карлсруе, це невелике місто (близько 300 тисяч людей) має багату історію та культурну спадщину. Воно славиться своїм розвинутим транспортним і електротехнічним машинобудуванням, нафтопереробною, металообробною, хімічною, поліграфічною та харчовою промисловістю. Окрім цього, Карлсруе є другим за величиною річковим портом Німеччини та має найбільший у країні нафтопереробний завод. У місті багато визначних архітектурних пам’яток, розвинена туристична сфера.
Місто є важливим науковим центром, там розташовані університет Карлсруе та центр ядерних досліджень Леопольдсхафен. Університет є найстарішим технічним вищим навчальним закладом в Німеччині, який відомий своїми високими досягненнями в галузі машинобудування, інформатики та електротехніки.
Культурні і художні інститути, такі як Державна академія образотворчих мистецтв, Музей землі Баден, Державна картинна галерея та музей мультимедійного мистецтва «Zentrum für Kunst und Medientechnologie» (ZKM) також розташовані у Карлсруе. Крім того, там був проведений перший Міжнародний з’їзд хіміків у 1860 році, де вперше були визначені чіткі формулювання атома і молекули.
Фото Зорини Гаджук
Дякуємо!
Тепер редактори знають.