Спецпогашення нової марки і відкриття виставкового проєкту: у Вінниці відбулись дві події, пов’язані з майбутнім містом-побратимом Карлсруе

15:33
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У вінницькому Музеї моделей транспорту сьогодні відбулось відкриття виставкового проєкту “Мандрівка до Карлсруе”, присвяченого майбутньому німецькому побратиму нашого міста. Крім того, в тій же локації відбулось спецпогашення марки “Пристрасті до винаходу немає кінця!”, присвяченої інженеру та уродженцю Карлсруе – Карлу Бенцу.

Пов’язані були ці заходи із майбутнім відправленням делегації з Вінниці до німецького міста:

– На наступному тижні делегація з Вінниці потрапить на святкування Дня міста Карлсруе в Німеччині. Вони з початку повномасштабної війни виявили бажання налагодити з нами партнерські відносини. І саме з наступного тижня буде підписана “побратимська” угода між Карслруе і Вінницею. І саме це місто з початку війни чи не найбільше з німецьких міст допомагало Вінниці, – розповів на заході Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

 

 

 

 

Так, один з маркованих примірників блоку марок відправлять зделегацією до Карлсруе, де його вручать меру міста Франку Ментрупу з нагоди підписання угоди про побратимство.

Як зазначили на церемонії, на марці зображено перший автомобіль Benz Patent-Motorwagen, що був створений винахідником Карлом Бенцом у 1885 році. А поруч з авто зображено Берту Рінгер, дружину та бізнес-партнерку інженера, яка також здійснила здійснила першу в історії автомобільну поїздку на довгу відстань (105 кілометрів).

Вказано, що це вже сьома марка, яку Офіс туризму Вінниці випускає в партнерстві з Укрпоштою. І саме вона започаткує нову серію власних ексклюзивних марок під назвою “Вінниця: від ідей до інновацій”.

 

 

 

 

 

Також, як розповів голова громадської організації “Вінницький музей моделей транспорту, ретротехніки, колекцій та мініатюр” Олександр Вдовиченко наразі в музеї відкрили виставку “Мандрівка до Карлсруе”, на якій можна побачити макет окремих будівель та транспорту з Нічмеччини, зокрема, майбутнього міста-побратима Вінниці.

– Ми знайшли три моделі найпопулярніших трамваїв міста Карлсруе – це трамвай 1930 року, який ми викупили на аукціоні в Німеччині, трамвай 1960-рр і третій – вже сучасний трамвай, який нам дуже важко дістався на аукціоні – з третьої спроби. Він використовується, як трамвай потяг, – розповів Вдовиченко та додав, що є ще, наприклад на виставці автобус футбольної команди Карлсруе та інші експонати.

Відвідати виставку можна за адресою музею: вул. Соборна, 64.

Фото Зорини Гаджук