“За нашу і вашу свободу!”: у Вінниці відбулося спецпогашення нової поштової марки. ФОТО

14:32
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці відбулося спецпогашення нової вінницької поштової марки “За нашу і вашу свободу!”, присвяченої литовському місту Паневежис. На ній зображено голуба миру, якого дбайливо тримають руки, забарвлені у кольори державних стягів України та Литви.

Подію приурочили до дня, коли Литва відзначає своє національне свято: 16 лютого 1918 року була підписана Декларація про Незалежність Литви від Російської Імперії, в якій було виражено прагнення литовської нації створити демократичну державу. Крім того, 8 років тому саме 16 лютого, було підписано угоду про партнерство Вінниці з литовським містом Паневежис.

 

Як розповіла пані Тетяна Маєвська, директорка Офісу туризму Вінниці, марка є ексклюзивною, зокрема через невеликий наклад – 300 марок та 50 маркованих блоків, а також через ексклюзивний дизайн, який розробляли в Інституті розвитку міст.

Вартість презентованої продукції – 100 гривень за марку, 650 гривень – за блок, 100 гривень – за конверт і 30 гривень – за листівку. Придбати марки серії можна від сьогодні на платформі подарунків з вінницькою душею “ByVi”(в розділі “Філателія”) чи на фейсбук-сторінці “Офісу туризму Вінниці”.

 

 

 

Презентували сьогодні марку Вінницька міська рада, Вінницька дирекція Акціонерного товариства «Укрпошта», Офіс туризму Вінниці та Інститут розвитку міст.

Крім презентації марки, організатори також анонсували відправлення до Паневежиса особливого конверта:

– У квітні 2022 року до Вінниці надійшла гуманітарна допомога з Паневежиса. У пакунках, окрім продовольства, засобів гігієни та медичних матеріалів, були й подарунки для маленьких українців старт творчої ініціативи.

Для спільної з литовськими дітьми колекції патріотичних альбомів маленькі вінничани намалювали калину, родюче українське поле та мирне небо. І що особливо цінно й символічно: зобразили кордони наших держав, закликаючи припинити війну!

 

 

Примірник маркованого конверта сьогодні попрямує у муніципалітет міста Паневежис разом з листівкою, на якій відтворено малюнок 9-річного Дмитрика родом з Лисичанська – голуба миру, який несе у дзьобі оливкову гілочку як символ Свободи і відновлення Миру в Україні, – розповів ведучий.

Крім того, було оголошено, що з метою популяризації української філателії Офіс туризму Вінниці передасть марочний блок «За нашу і вашу свободу!» для поповнення експозиції Музею української марки ім. Якова Балабана.

 

Марка “За вашу і нашу свободу!” входить до серії “Побратими”, яку започаткувала Вінницька міська рада в листопаді 2022 року. Так, перша марка з серії, з нагоди Дня Незалежності Польщі, була присвячена дружбі з містом Кельце.

Крім того, як зазначив Олександр Вешелені, директор департаменту маркетингу міста та туризму ВМР, навесні також планують випустити ще одну серію вінницьких марок.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: У Вінниці відбулось спецпогашення першої благодійної марки України “Пес Патрон”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Легендарні мініатюри в Музеї української марки імені Якова Балабана: у Вінниці розповіли про топ-5 експонатів. ФОТО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.