Німецьке місто Карлсруе стане містом-побратимом Вінниці

14:54
Become a Patron!

Вінниця матиме ще одного побратима в Європі – німецьке місто Карлсруе. Учора Муніципальна рада Карслруе одностайно затвердила рішення про такі наміри.

Як повідомляє міський голова Вінниці Сергій Моргунов, “німецькі партнери прагнуть висловити солідарність нашій громаді, підтримати євроінтеграційні прагнення, а також зробити свій внесок у відбудову України. У знак поваги до нашої країни та приїзду української делегації на ратуші підняли синьо-жовтий прапор”.

 

 

 

Серед кандидатів на побратимство були також інші обласні центри України. Але саме з Вінницею вже налагоджені дружні контакти на рівні родин та громадських організацій. Німецьких партнерів також привабила інноваційність та проєвропейськість нашого міста. У Карлсруе вважають, що наші громади мають багато спільного, тому транскордонне співробітництво принесе обопільну користь, – йдеться у дописі.

Міський голова зазначив також, що “впевнений, що сесія Вінницької міської ради підтримає рух до побратимства з Карлсруе і прийме зустрічне рішення”.

Карлсруе – це одне з найбільших міст в регіоні Баден-Вюртемберг, в якому мешкає близько 308 тисяч людей, що трохи менше, ніж у Вінниці. У Німеччині його ще називають «резиденцією права»: тут розташовані федеральні суди та Генпрокуратура.

У Карлсруе працює найстаріший технічний університет країни. Це місто – на Рейні. Він другий за величиною річковий порт Німеччини та важливий залізничний вузол. У Карлсруе розвинена промисловість та ділова активність, працює аеропорт.

Нові економічні зв’язки потрібні для нашої громади та зміцнення країни під час війни. Потенційно бізнес обох громад може співпрацювати у сфері ІТ, харчовій галузі, відновній енергетиці. Відправною точкою нашого партнерства можуть стати культурні та освітні обміни. Також ми готові до спільних проєктів у сфері міської мобільності та просторового розвитку. Карлсруе відрізняє якісна велосипедна інфраструктура, мережа громадського транспортного, інклюзивність міського простору. До речі, у Карлсруе є підземні трамвайні маршрути, і це цікавий досвід. Адже екологізація транспорту – одна з цілей нашої Стратегії 3.0, яку ми розробляли ще повномасштабного вторгнення рф. І ми працюємо зі швейцарським Цюрихом щодо оновлення рухомого складу трамваїв, – додають у дописі.

Зазначено також, що Карлсруе має намір інвестувати близько 50 тисяч євро для зміцнення нових партнерських відносин з Вінницею.

Фото – зі сторінки Сергія Моргунова у Facebook

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.