Вінниччина рекордна: які місця займав регіон та місто в національних рейтингах минулого року. ОГЛЯД

17:44
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Минулий, 2017-й рік, був для Вінниці та області досить насиченим на різноманітні події. Неодноразово вони потрапляли до різноманітних списків досягнень та рейтингів і, переважно, опинялись у лідерах, показуючи досить пристойні результати. 

VежA підготувала короткий огляд досягнень Вінниці, області та їхніх очільників – Сергія Моргунова та Валерія Коровія і нагадує, на яких місцях та в яких рейтингах протягом минулого року вони опинялися.

ВІННИЦЯ

Рівень інвестиційної привабливості міста зріс до рівня invA+, що означає високий рівень. Як тоді повідомляв мер Сергій Моргунов, місце Вінниці у рейтингу інвестиційної привабливості є важливим орієнтиром для інвесторів, на підставі якого вони можуть отримати відомості щодо ступеня інвестиційної привабливості, надійності міста та прийняти рішення про доцільність капіталовкладень.

Чи не найголовніше досягнення, про яке нагадують під час різноманітних загальноміських заходів та свят – визнання Вінниці найкомфортнішим містом для життя. І це вже втретє.

Не менш важливими є досягнення вінничан – завдяки їхнім знанням Вінниця посіла четверте місце серед усіх обласних центрів за результатами ЗНО. У першій трійці нашого міста: Вінницький технічний ліцей, ліцей №7 та фізико-мaтемaтичнa гімнaзія №17.

До речі, за оцінками роботодавців України, у ТОП-50 вишів потрапили два з Вінниці – ДонНУ та ВНТУ. Видання «Фокус» створило список кращих на основі опитування понад 30 роботодавців країни. Суть такого оцінювання у тому, аби визначити наскільки відомі провідним компаніям університети, що навчають майбутніх фахівців і яка якість підготовки кадрів. Щодо вінницьких вишів, то ДонНУ імені Стуса посів 13 місце в рейтингу (134 бали), а Вінницький національний технічний університет – 29 місце (69 балів).

А ось Вінницький національний технічний університет та Вінницький національний медичний університет імені Пирогова увійшли до рейтингу десятки найкращих навчальних закладів центрального регіону України.

Якщо ви шукаєте житло, вам буде цікаво дізнатися, що вінницькі новобудови одні із найдорожчих в Україні. Серед усіх обласних центрів, Вінниця ділить четверте місце із Дніпром, у яких за двокімнатну квартиру в 60 квадратів у новобудові у центрі міста у середньому доведеться заплатити 1,2 мільйона. До речі, у своїх домівках можна відчиняти вікна та дихати на повні груди – у вересні місто потрапило у список 15 міст із найчистішим повітрям.  

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

На початку року Вінничина потрапила до екологічного рейтингу журналу «Фокус». Однак, тут область показала досить посередні результати. Згідно із рейтингом, стати екологічно чистою Вінниччині заважає Ладижинська ТЕС, що працює на вугіллі.

Якщо не пощастило з екологією, то кращі справи з промисловістю: у березні Вінницька область отримала “срібло” за темпами зростання промисловості в Україні. Найбільш суттєве зростання обсягів у виробництві харчової продукції, напоїв та тютюнових виробів.

Про відкритість Вінниччини до бізнесу свідчить ще один рейтинг, що розроблявся на основі відкритих даних ProZorro. Рейтинг складався на основі трьох показників: середня ціна одного тендера у конкурентних торгах, кількість конкурентних торгів за 2016 рік, а також співвідношення конкурентних до неконкурентних торгів (у відсотках). Так, Вінниччина опинилася на другому місці, поступившись Дніпропетровській області.

Вже восени Вінниччина ще раз підтвердила свою доброзичливість до бізнесу та посіла перше місце серед регіонів України в щорічному рейтингу ділового клімату Annual Business Climate Assessment. Вінниччина стала єдиною областю, де підприємці позитивно оцінили поточний стан ділового середовища. Також на Вінниччині зафіксовано найвищі довгострокові очікування серед всіх регіонів України.

Вінниччани також позитивно ставляться до альтернативних джерел енергії, а особливо – сонячної. Згідно з інформацією на сайті “Слово і Діло”, минулого року саме у нашій області було зафіксовано найбільше сонячних електростанцій (25% об’єктів від усієї кількості в країні).

Стабільно лідирує Вінницька область у сфері сільського господарства. Минулого року Вінниччина посіла перші місця у виробництві плодово-ягідної продукції, а ще молока та зернових культур.

Все це сприяло тому, що наприкінці листопада наша область очолила рейтинг “областей-оптимістів” і була визнана такою, де жителі вважають ситуацію в країні найбільш стабільною. Зокрема, 11,7% мешканців Вінницької області вважають, що ситуація в країні змінюється на краще.

СЕРГІЙ МОРГУНОВ

Якщо говорити про досягнення міського голови, то восени Сергій Моргунов потрапив до п’ятірки мерів-інноваторів України. Упродовж двох тижнів професійне журі та пересічні українці пропонували кандидатури мерів, які працюють над змінами та впроваджують інновації в своїх містах. У результаті надійшло 400 заявок, з яких професійне журі обрало спочатку 20 кращих, а потім – п’ять топ-мерів.

До речі, у рейтингу щодо виконання передвиборчих обіцянок, даних два роки тому, Сергій Моргунов посів 13-те місце із 21. Перед виборами він дав 20 обіцянок, які аналітикам порталу вдалося виокремити з передвиборчої програми. Із обіцянок Сергій Моргунов виконав три, а ще 17 зараз «в процесі».

А ось завдяки своїм виконаним обіцянкам підготувати дитячі садки Вінниці до нового навчального року, очільник міста потрапив на друге місце. Зокрема, він впорався з обіцянками відкрити кілька нових груп в дитсадках і підвищити зарплату працівникам сфери освіти на 15%.

ВАЛЕРІЙ КОРОВІЙ

Валерій Коровій потрапив у п’ятірку кращих очільників ОДА в Україні. Він опинився на четвертому місці серед 23 голів обласних державних адміністрацій. Згідно із цим рейтингом За свою роботу як голова Вінницької ОДА Валерій Коровій отримав 45,5 балів: найвищі бали (+10) отримав за торгівлю та експорт, а найнижчі (-7) – за динаміку сільського господарства.

Час покаже чи вдасться Вінниччині та очільникам міста та області зберегти або навіть покращити свої результати. Поки що Сергій Моргунов та Валерій Коровій лише озвучили свої обіцянки на 2018-й рік. Зокрема, мер Вінниці пообіцяв лише одне – відкрити у 2018 році не менше двох дитячих садочків. Валерій Коровій також був “небагатослівним” і його обіцянка стосується медицини – цього року в онкологічний диспансер мають придбати комп’ютерний томограф.