Бути екологічно чистою Вінниччині «заважає» Ладижинська ТЕС – «Фокус»

12:02
Автор: Олексій Мацкевич
Become a Patron!

Вінницька область перебуває в середині рейтингу екологічних міст країни.

Такий рейтинг склав український журнал «Фокус». Дослідження проводились у 2016 році, а дані екологічних показників взяті за 2015.

Щоб оцінити області, до уваги брали шість показників: викиди в атмосферу забруднюючих речовин; скидання стічних, промислових вод; частка питної води, яка не відповідає стандартам якості; створення небезпечних відходів І-ІІІ класу (неонові  лампи, батарейки, кислоти); концентрацію нітратів у  ґрунті; середньорічну дозу радонового опромінення, одержуваного людиною, яка 80% часу перебуває у приміщенні.

За даними дослідження, найгірша екологічна ситуація за цими показниками у Дніпропетровській, Запорізькій та Донецькій областях. На противагу їм, найбільш сприятлива екологічна ситуація – у Чернівецькій, Закарпатській та Волинській областях.

  • Ми намагались провести паралель між цими і ще двома показниками, що відносяться до здоров’я людини: кількістю злоякісних новоутворень і середньою тривалістю життя сукупно для чоловіків і жінок, – пише Фокус.

За цими даними, Вінниця розмістилась у середині “екологічного” рейтингу. Головне джерело забруднення повітря у області – Ладижинська ТЕС, що працює на вугіллі. У 2015 році викиди в атмосферу від ТЕС склали 78,5 тисяч тон. Це більше половини від всіх викидів в області.  Найвагоміший удар по водоймам регіону завдають комунальні підприємства.

Також станом на 2015 рік середня тривалість життя у регіоні – 72 роки.