В Кабміні назвали нові тарифи на електроенергію для побутових споживачів

10:25
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

В Кабміні назвали нові тарифи на електроенергію для домогосподарств. Так з 1 жовтня для домогосподарств, які споживають до 250 кВт*год на місяць, вартість енергії складе 1,44 гривні за 1 кВт*год, а для тих, хто споживає більше – 1,68 гривні.

Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів з посиланням на Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Зазначається, що тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт*год на місяць, буде знижено до 1,44 грн за кВт*год. Разом з тим, для домогосподарств з місячним рівнем споживання більше 250 кВт*год тариф на електроенергію залишиться без змін (1,68 гривні за кВт*год).

Як зазначають на сайті ОП з посиланням на прес-секретаря Зеленського Сергія Никифорова, “для переважної більшості сімей з’явилася реальна можливість і стимул заощадити на електроенергії. За його словами, згідно зі статистикою, до 80% домогосподарств споживають електроенергію на рівні 250 кВт • год на місяць або менше”.

На сайті КМУ підкреслюється, що Прем’єр-міністр також зупинився на питаннях щодо тарифів на газ. Так, «НАК «Нафтогаз» запустив тарифний план «Комфортний сезон». За цим планом кубометр газу буде коштувати 7,96 грн з ПДВ незалежно від того, якою буде ринкова ціна на біржах. Тарифний план діє з 1 жовтня 2021 року до 30 квітня 2022 року.

Нагадаємо, взимку Кабінет Міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення. Зокрема було скасовано пільговий тариф в 90 коп/КВт.год на перші 100 кВт.год та встановлено з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год. Крім цього, була підвищена ціна на газ.

Згодом в різних українських містах відбулись мітинги проти підвищення комунальних тарифів. Як наслідок, уряд знизив ціну на газ до завершення опалювального сезону.

Ілюстративне фото – bzns.media