Уряд підвищив тариф на електроенергію з 1 січня 2021 року

20:56
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Кабінет Міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення. Зокрема скасовано пільговий тариф в 90 коп/КВт.год на перші 100 кВт.год та встановлено з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год.

Як повідомляє “Економічна правда”, таке рішення одноголосно прийняли на засіданні сьогодні, 28 грудня, з переданням документу на доопрацювання в секретаріат.

Т.в.о. глави Міненерго Юрій Вітренко, представляючи проєкт постанови, заявив про важливість продовження положення про ПСО, термін дії якого закінчується 31 грудня.

“Відповідно до рішення Кабміну, термін дії ПСО продовжили до 31 березня 2020-го та встановили фіксовану ціну в 1,68 грн/кВт.год” – йдеться у повідомленні.

“Економічна правда” пише, що за словами Вітренка, в Україні зберігаються занижені тарифи на електроенергію для населення, навіть після підвищення вони будуть приблизно в 2 рази нижче ринкових цін.

Крім цього, уряд підтримав підвищення ціни, за якою “Енергоатом” продає електроенергію “Гарантованому покупцеві” у рамках ПСО, з 1 копійки до 15 копійок за кВт-год.

За словами Вітренка, рішення є тимчасовим, а Міненерго разом з Нацкомісією з тарифів напрацьовує новий варіант ПСО.

Зазначено також, що тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 року. Вони становили 90 коп./КВт.год за перші 100 кВт.год та 1,68 грн/кВт.год за решту обсягу місячного споживання. Раніше у Міненерго анонсували рішення про підвищення тарифів для населення на електроенергію.

Читайте також: «Нафтогаз України» збільшив ціну на газ для побутових споживачів на 14%

Читайте також: Економія на побутових “стихіях”: поради, як менше платити за “комуналку” (з котиками)

Головне фото – term.od.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.