На Вінниччині відбулись мітинги проти підвищення комунальних тарифів

11:34
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Одразу у декількох містах на Вінниччині, зокрема у Вінниці, Козятині та Жмеринці 10 січня відбулись мітинги проти підняття тарифів за комунальні послуги. Причинами стало підняття з січня тарифів, зокрема, на електроенергію та газ.

Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці користувач Віктор Балактіонов, у Вінниці на мітинг вийшло відносно мало людей (близько сотні – авт.), однак активісти уже анонсують наступні протести. Як зазначає Балактіонов, наступна така акція запланована 24 січня о 12:00.

Разом з тим, як повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Віктор Малиновський, а також користувачі в коментарях до посту Віктора Балактіонова, акція планується о 12:00 25 січня.

Про мітинг в Козятині на своїй фейсбук-сторінці повідомила користувачка Тетяна Мозгова. Так, на відео видно, що в акції у цьому місті взяла участь щонайменше понад сотня людей.

 

 

В коментарях до публікації значиться, що результатом мітингу стало те, що Козятинська міська рада нібито має скликати позачергову сесію, на якій прийме звернення до уряду та президента.

Про акцію у Жмеринці повідомляють на сайті Zhmerynka.city. Так, зазначається, що 10 січня навпроти будівлі Жмеринської міської ради зібралося близько пів сотні представників громадськості. Протестувальники, здебільшого пенсійного віку, висловлювали обурення щодо зростання цін за комунальні послуги – газ, світло, воду та вивезення сміття.

 

 

В коментарях журналістам учасники акції розповідають, що хотіли приєднатися до всіх українців із протестом проти підвищення цін на комунальні послуги.

Зазначимо, що акції проти підвищення тарифів відбулися також і в інших регіонах України. Так, як повідомляють на сайті ГУНП Харківської області, на Харківщині у протестних акціях у Харкові та 13 районах взяли участь понад 1000 учасників.

Крім цього, як зазначають у інтернет-виданні “Полтавщина”, 10 січня близько 20 мітингувальників протестували проти нових тарифів на газ та за його транспортування. Через це у Полтаві поліція частково обмежила рух трасою Київ-Харків в межах міста.

Акція на Полтавщині

Акція проти підвищення тарифів відбулась також і в Миколаєві. Там, серед іншого, перекривали Інгульський міст.

Нагадаємо, газопостачальна компанія “Нафтогаз України” підвищила ціну газу для побутових клієнтів на 14% у січні. Крім цього, Кабінет Міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення.

Зокрема скасовано пільговий тариф в 90 коп/КВт.год на перші 100 кВт.год та встановлено з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год.

Також, як повідомляє УП, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, переглянула тарифи на виробництво теплової енергії для населення, бюджетних і релігійних організацій та інших споживачів на 2021 рік.

Так, середньозважений тариф для постачання тепла населенню для 23 ТЕЦ і когенераційних установок після підвищення сягнув 1121,71 грн за Гкал.

Фото – Zhmerynka.city, 33 канал, Тетяни Мозгової, Віктора Балактіонова

Читайте також: Економія на побутових “стихіях”: поради, як менше платити за “комуналку” (з котиками)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.