Уряд знизив ціну на газ до завершення опалювального сезону

10:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

За дорученням президента Кабмін ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр.

Про це сьогодні повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі, посилаючись на рішення уряду. За словами Шмигаля, така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину. “Вище, ніж 6,99 грн за куб постачальники газу не зможуть піднімати ціну. Це рішення дасть змогу знизити ціну на газ для українців в середньому на 30%”, – зазначає очільник Кабміну.

“Підкреслю, що встановлена Урядом ціна є нижчою на 1,5 грн за куб від тієї, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що за такого ж споживання середня платіжка буде приблизно на 500 грн меншою. І становитиме приблизно 40% від мінімальної зарплати”, – заявив Шмигаль.

Також прем’єр-міністр вкотре наголосив, що “рішення про встановлення граничної ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. Сьогодні без втручання в ситуацію вже б у лютому кубометр газу міг подорожчати до 12 грн. В умовах недосконалої конкуренції, монополізації ринку встановлення граничної ціни є необхідним, аби збалансувати та спрямувати ринок на шлях розвитку, а не консервації монополій”.

Також Шмигаль поввідомив, що уряд наразі очікує від НКРЕКП встановлення граничної межі тарифу на розподіл газу вже найближчим часом. Він має бути не вищий за 1,79 грн/куб.

Нагадаємо, раніше в Україні, зокрема й на Вінниччині, відбулися масові протести проти нових тарифів на газ, воду та електропостачання.