Кабінет Міністрів України створив спеціальний сайт з усією актуальною інформацією про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом.
Про це у своєму телеграм-каналі повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Він написав, що перший зафіксований випадок захворювання в Україні не став несподіванкою і наголосив, що держава готова оперативно надавати кваліфіковану медичну допомогу.
Як і очікувалося, в Україні зафіксовано перший випадок захворювання, спричиненого новим коронавірусом. Наголошую, держава готова оперативно реагувати й надавати кваліфіковану медичну допомогу. Прошу зберігати спокій та отримувати інформацію лише з офіційних джерел. Уряд створив спеціальну інфосторінку з усією актуальною інформацією, – повідомив Олексій Гончарук.
Перейти на сайт про коронавірус можна за ЦИМ посиланням.
На цьому сайті можна знайти відповіді на основні запитання про COVID-19. Зокрема про те, що таке коронавірус; на скільки захворювання, викликане новим коронавірусом, небезпечне; чи достатня кількість інфекційних боксів, якщо почнуться масові випадки фіксації COVID-19; скільки в Україні апаратів штучного дихання, чи достатньо їх тощо.
Також на сайті детально розписана інформація про те, як передається захворювання, як відбувається діагностика, інформація про тест-систему для дослідження на COVID-19, навіть хто є групою ризику та як себе захистити від вірусних інфекцій.
Зазначається, що захворювання, викликане новим коронавірусом, не можна називати “смертельним”, адже летальність складає 3,3%.
Нагадаємо, що сьогодні, 3 березня, в Україні діагностували перший випадок китайського коронавірусу.
Випадок зафіксовано у людини, яка подорожувала до 26 числа по містах Італії. 26 числа вона поверталась через Румунський аеропорт, де було проведено температурний скринінг. Температура в людини була нормальна. Після цього він через державний прикордонний пункт в’їзду в Україну повернувся в Чернівецьку область, де було додатково проведено температурний скринінг, – сказав заступник міністра охорони здоров’я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу.
Як відомо, йдеться про чоловіка та жінку, які подорожували разом країною, де було зафіксовано випадки коронавірусу. Вони самоізолювались на два дні, після чого в одного з них з’явились симптоми, які свідчили про можливе зараження коронавірусом.
Зазначено, що чоловік звернувся за консультацією до сімейного лікаря і, отримавши консультацію, виконував поради лікаря. Так було до ночі 29 лютого, коли з’явилися симптоми, які потребували додаткової консультації в інфекційній лікарні. Відтак було викликано спеціальну бригаду “швидкої”, яка відвезла чоловіка до визначеної госпітальної бази.
За словами Віктора Ляшка, під час медичного огляду були зібрані біологічні матеріали для досліджень. Спочатку в неділю, 1 числа, було проведено тестування швидкими тестами на грип А і В, після цього було проведено тестування на грип методом полімеразної ланцюгової реакції й забрано проби, які доставлені до вірусологічної лабораторії Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я.
Вчора я вам говорив, що в нас є чотири випадки з підозрою, сьогодні ця підозра підтвердилась в однієї людини. Всі матеріали і зразки додатково передані до вірусологічної лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я. (…) Ми розпочали працювати з контактними особами, з якими контактувала ця людина.
За словами Ляшка, контактних осіб, які нині перебувають в самоізоляції, небагато й про них усіх відомо місцевим епідеміологам.
– Система продемонструвала свою готовність до першого випадку, жодних екстремальних або надзвичайних подій не сталось, ми працюємо в звичайному штатному режимі. По нашому алгоритму ми перебуваємо в тій самій фазі розвитку епідемії, коли ми говоримо, що в нас реєструються поодинокі випадки “завізних” випадків коронавірусної інфекції, – сказав Ляшко.
Він додав, що є чіткий відпрацьований алгоритм дій, коли буде зафіксована “внутрішньокраїнна передача” і поширення за межі певної адміністративної території. Ляшко зазначив, що зараженого чоловіка госпіталізували 29 лютого, станом на зараз в нього спостерігається лихоманка та сухий кашель.
– Хворий перебуває у визначеній госпітальній базі, стан його стабільний сьогодні. Якщо подивитись по стандарту надання медичної допомоги, то його можна було б і не госпіталізувати до лікарні, можна було б надавати медичну допомогу і на дому. Але у зв’язку з тим, що це перші випадки і наше завдання – локалізувати, унеможливити внутрішньокраїнну передачу – тому його було госпіталізовано до лікарні, – сказав Ляшко.
За інформацією Центру громадського здоров’я України, вранці у чоловіка ну було температури. “Рентгенологічно ознак пневмонії немає. Зразок відправлено для остаточного підтвердження до Лондона” – йдеться у повідомленні.
Наведено історію подорожі чоловіка: він повертався в Україну з Італії літаком до Румунії, звідти – власним авто до Чернівців. У Румунії та на кордоні України проходив температурний скринінг, однак підвищеної температури не було виявлено.
Також МОЗ розповіло, як не захворіти і що маска не врятує
Як повідомили на “Українській правді”, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко закликав українців, які не мають гострого респіраторного вірусного захворювання, не купувати хірургічні маски, бо це може призвести до дефіциту на рівні країни.
Далі – пряма мова.
“Не потрібно використовувати засоби індивідуального захисту, а саме хірургічні маски тоді, коли вони не потрібні. Оскільки, це створює фальшиву оману свого захисту і не запобігає або не дозволяє використовувати інші ефективні профілактичні методи профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань до яких відноситься і коронавірус.
В першу чергу, ми повинні знати, що треба мити руки, досить часто мити руки, якщо немає можливості мити руки ми повинні обробляти їх антисептичними засобами.
Також ми повинні дотримуватися ізоляції або не контактувати з хворими з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції, а якщо відбувається контакт, то ми повинні знаходитися на 1,5 – 2 метри від цієї людини.
Хвора людина із симптомами – це саме та людина, яка потребує одягання хірургічної маски, щоб зменшити відстань на яку поширюється збудник інфекційної хвороби
Не використовуйте засоби індивідуального захисту, оскільки їхня закупівля у великих кількостях, які будуть лежати по квартирах, призведе до того, що ми не матимемо на глобальному рівні хірургічних масок, коли в лікарнях буде запроваджуватися масочний режим, у нас не буде, де їх придбати.
Маска повинна одягатися тільки на людину з симптомами гострої респіраторної хвороби, коли вона буде приходити в лікарню, щоб унеможливити поширення захворювання серед здорових людей”.
Також Ляшко розповів, що МОЗ за участі міністрів країн ЄС спілкувався із Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Міністри говорили про те, що не потрібно використовувати хірургічні маски без потреби.
Фото – covid19.com.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.