У Вінниці на Вежі Артинова оновили мелодії

12:03
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці на Вежі Артинова традиційно для початку календарної зими оновили мелодії.

Як повідомляє Музей Вінниці, цьогоріч це зробили на кілька тижнів раніше. Зазначено, що як і у два минулі роки, о 15:00 та о 21:00 з Вежі лунатимуть «Добрий вечір тобі, пане господарю» та «Тиха ніч»Новинкою цього року стане композиція «Deck the Halls». Її можна буде почути протягом дня вісім разів: о 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 16:00, 17:00, 19:00 та 20:00.

У Музеї Вінниці розповідають, що «Deck the Halls» (укр. «Прикрашаймо наші хати») – це всесвітньовідома різдвяна колядка, яка набула популярності на початку XVIII століття.

При цьому вважається, що оригінальна мелодія з’явилася у XVI столітті у Вельсі. Тоді її виконували разом із вельською зимовою колядкою «Nos Galan» (укр. «Переддень Нового року»), а у 1862 році було опубліковано новий, англомовний текст для цієї мелодії, написаний шотландським музикою Томасом Оліфантом.

– З тих пір виникали різні версії цієї композиції, а сама вона набувала все більшої популярності у всьому світі. Зокрема, завдяки голлівудським фільмам. В перекладі українською цю колядку вперше виконали в середині 1990-х років у Київській національній філармонії. А тепер мелодія лунатиме і з вершини головного вінницького часоміра. Це триватиме від сьогодні і до 8 січня (третього дня Водохреща за новим церковним календарем), – повідомили у Музеї Вінниці.

У Музеї Вінниці також висловили щиру подяку за допомогу в обробці композиції та технічному супроводі Назарію Давидовському і Миколі Андрущенку.

Також повідомляють, що на Вежі Артинова мелодії «Il Silenzio», Гімн України та «Щедрик» залишаться на своїх місцях – їх можна почути о 9:00, 12:00 та 18:00 відповідно.

Фото Миколи Геркалюка з фейсбук-сторінки Музею Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.