Понад 30 загиблих: у Вінниці вшанували пам’ять правоохоронців, які втратили життя на роботі

16:33
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У Вінницькому центральному парку сьогодні загадали загиблих при виконанні службових обов’язків працівників поліції. Сім’ї загиблих, представники нинішньої поліції, колишньої міліції, а також влади міста і області сьогодні поклали квіти до пам’ятника та згадали своїх рідних, друзів та колег.

Перед пам’ятником військові тримали у раках портрети 36 працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службового обов’язку. Всіх їх згадали поіменно, а після – вшанували пам’ять про них хвилиною мовчання. Зауважимо, що 35 з них – міліціонери, які загинули ще до реформування міліції в поліцію.

Безпосередньо біля пам’ятника були ще шестеро дітей працівників органів внутрішніх справ, яких одягнули у зменшену версію уніформи.

Першими квіти до пам’ятника поклали сім’ї загиблих, які не стримували сліз. За ними – керівництво поліції, міста та області, священнослужителі та працівники національної поліції.

На честь загиблих також пролунав військовий салют.

Як розповів начальник головного управління нацполіції у Вінницькій області Юрій Педос, з початку війни на сході країни один поліцейський з Вінниччини загинув, ще троє були поранені: один працівник поліції – Денис Жембровський – посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеню, і двоє спецпризначенців.

  • Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих працівників міліції та поліції, тому що, на жаль, ці списки поповнюються. Дуже важливо, щоб кожен, хто несе службу, хто рано виходить з дому, щоб він обов’язково повертався живим та неушкодженим. На сьогодні, ми чітко розуміємо ту загрозу, яка є в державі і розуміємо загрозу від ворога всередині держави – це злочинці, які вчиняють крадіжки, розбійні напади, вбивства, але я запевняю, що ми здатні боротися з кожним із них.

Крім того, Юрій Педос наголосив, що вони постійно спілкуються із родинами загиблих, але найгостріше питання – надання житла. Наразі виділено земельну ділянку у Вінниці, щоб незабаром розпочали будівництво будинку для сімей працівників органів внутрішніх справ, пільги нададуть родинам загиблих.