Альтман сквер: у Вінниці презентували каталог з усіма результатами архітектурного конкурсу. ГРАФІКА

10:55
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці презентували каталог, у якому зображені всі результати архітектурного конкурсу “Альтман сквер”. Це 36 сторінок з графікою, яскравими зображення та візуалізаціями ідей, які можуть втілитися у новій затишній зоні середмістя.

Каталог, у якому можна почитати всю історію конкурсу, хронологію розвитку подій, а також ознайомитися зі складом журі й організаторів, презентували на фейсбук-сторінці “Альтман сквер”.

Нагадаємо, що переможців архітектурного конкурсу “Альтман сквер” у Вінниці обрали ще 24 квітня. Однак, через пандемію коронавірусу, яким буде майбутній “Альтман сквер” вінничанам показали лише наприкінці липня. Тепер же організатори створили каталог, в якому можна детально ознайомитися з усіма запропонованими проектами. А сам сквер планують створити в історичній частині Вінниці – на невеликій території між будинками №38 та №40 по вулиці Артинова.

З 7 по 14 сторінку у каталозі зображена робота команди-переможців конкурсу.

– Особливе місце у цьому проекті посідає вода, йдеться у повідомленні.  Командою-переможцем було виявлено та обстежено струмок під майбутнім сквером, що має постійний потік: йому буде приділена особлива увага за цим проектом. Також, київська команда дослідила кількість та розподіл опадів нашого регіону, обравши найкраще рішення для поливу, зрошення та підтримки вологості повітря у сухі періоди.

 

 

З 15 по 22 сторінку зображена робота збірної команди з Хмельницького, Одеси та Тернополя, що посіла друге місце.

Зазначається, що у цьому проекті акцент поставлено на прості, лаконічні та великі масиви різної зелені переосмислення стилю кубізму в ландшафті. Команда також працювали над колористикою та характером форм, залишаючи зв’язок міста з річкою.

 

 

А з 23 по 30 сторінку каталогу представлено проект третьої команди.

В описі цього проекту йдеться, що різноманіття запропонованої рослинності не тільки збагачує колористику простору, а й створює передумови для подовження маршрутів та часу перебування відвідувачів скверу. Крім цього більш щільний принцип посадки рослин біля житлових будинків, надає можливість створити візуальний і шумовий бар’єр для відвідувачів скверу та для мешканців будинків. Також, цим проектом передбачено відновлення границь скверу, зруйнованих стихійним паркуванням.

 

 

Загалом, ми можемо годинами описувати для вас кожен проект та розповідати про переваги того чи іншого просторового рішення, але ліпше все ж побачити каталог на власні очі, – кажуть організатори. Відтак, завантажити його можна за ЦИМ посиланням.

Як команди презентували проекти у HUB “Місто змістів”, можна переглянути за ЦИМ посиланням.

Натан Альтман – художник родом із Вінниці, 1889 року народження. Став одним з найяскравіших живописців своєї епохи. Альтман працював у різних напрямках і в його творчому доробку поєднується портрет Анни Ахматової, замальовки до дитячих книг та зображення Леніна. Детальніше про нього можна прочитати у матеріалі Vежі ТУТ. Автопортрет Натана Альтмана, 1912 рік:

Нагадаємо, на невеликій ділянці між будинками №38 та №40 по вулиці Артинова вже декілька років планують створити сквер на честь вінницького художника Натана Альтмана. Про перетворення цього простору у центрі міста говорили ще у 2016 році, однак з того часу жодних позитивних змін із територією не сталось.

Влітку 2019 року “Інститут розвитку міст” влаштував публічну зустріч із мешканцями найближчих будинків, щоб зрозуміти, як вони взагалі ставляться до ідеї перетворення зеленої зони. Вже у вересні під час святкування Дня міста на Майдані Незалежності усі вінничани змогли долучитись до загальноміського опитування.

На початку 2020 року у Вінниці оголосили архітектурний конкурс, щоб знайти найкраще просторове та композиційне рішення щодо облаштування скверу, а вже у лютому обрали команди, які створюватимуть в місті “Альтман сквер”.

Конкурс було проведено за підтримки проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ”, який впроваджується німецькою урядовою компанією “Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit GIZ Ukraine” за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Графіка – Альтман сквер

Читайте також: У Вінниці стартувало голосування за проекти бюджету громадських ініціатив. ГРАФІКА

Читайте також: Територія “на трієчку”: у Вінниці обговорювали, як облаштувати майбутній “Альтман-сквер”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Яким бути Альтман-скверу в центрі Вінниці: на Соборній триває опитування вінничан

У Вінниці оголосили архітектурний конкурс щодо облаштування Альтман-скверу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.