У Вінниці стартувало голосування за проекти бюджету громадських ініціатив. ГРАФІКА

13:19
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці стартувало голосування за проекти “Бюджету громадських ініціатив”. Зробити це можна лише в електронному вигляді, а ті проекти, які отримають найбільшу підтримку вінничан, будуть реалізовані у 2021 році.

Цьогоріч в рамках конкурсу заплановано витратити  8 мільйонів гривень. Як повідомили на сайті Вінницької міської ради, всі охочі можуть проголосувати до 15 жовтня за чотири із 45 різних проектів: два великі та два малі. Зазначено, що в голосуванні мають право брати участь мешканці Вінницької міської ОТГ віком від 16 років.

Зауважимо, що голосування стартувало лише вчора, 1 жовтня, але 6 проектів уже набрали понад сотню голосів. Наразі лідером голосування є “Чистий район чисте місто” – проект  із благоустрою подвір’я школи №15, що на Вишеньці (231 голос). Окрім зони відпочинку та озеленення території там планують встановити міні контейнери роздільного збору сміття та проводити екологічні фестивалі, еколекторїї, екоярмарки, майстер-класи тощо для мешканців мікрорайону та міста.

 

 

Також лідерами голосування є проекти з очищення Староміського озера (185 голосів), створення затишного скверу біля автостанції “Східна” в Тяжилові (130 голосів) та міні-скверу “Перлина” по вул. Ватутіна, 137 (114 голосів).

Також понад сотню голосів набрав проект зі створення центру пляжного волейболу на “Хіміку” (129 голосів) та проект “Правильний вибір” – це курси для дітей учасників бойових дій та загиблих учасників АТО/ООС (104 голоси).

Проект скверу біля автостанції “Східна”:

 

 

Натомість найменшу кількість голосів набрали такі проекти, як встановлення воркаут-комплексу із тренажерами в парку Дружби народів (1 голос), проект із розвитку велоспорту, який передбачає закупівлю спортивних велосипедів (3 голоси), реконструкція пішохідної зони та частково проїзної частини перехрестя вулиць Довженка і Стеценка (3 голоси), студія звукозапису на базі КЗ “Центр підліткових клубів за місцем проживання” на Замості (3 голоси) та проведення літературно-мистецького конкурсу “Вінниця у мистецтві художнього слова” (3 голоси).

Єдиний проект, за який наразі не проголосували взагалі “Box&Fit”Wellness студія по вул. Скалецького, 41. Він передбачає проведення тренувань за авторською методикою із залученням психологів, волонтерів та громадських організацій для дітей віком 6-18 років із малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та інших соціально-незахищених категорій.

 

Серед проектів, які вінничани подали на конкурс Бюджету громадських ініціатив, цікавими є такі:

– облаштування пандусу на набережній Рошен (24 голоси);
– реставрація скверу “Панорама” у центрі міста – повернення до автентичного вигляду сходів, пішохідних доріжок, лавок та освітлення (87 голосів),
– будівництво стріт-воркаут майданчика у мікрорайоні ДПЗ з полем для мініфутболу, баскетбольного та волейбольного полів (12 голосів),
– облаштування зони відпочинку на березі Південного Бугу – вхід із вулиці Квітучої, що на Старому місті (10 голосів);
– створення зони для читання та дозвілля на свіжому повітрі у смт Десна (13 голосів),
– інклюзивний фітнес клуб “Спеціальної Олімпіади України” (4 голоси),
– театрально-культурний простір під небом у парку Дружби народів (4 голоси),
– проведення тренінгів про надання першої домедичної допомоги для різних вікових категорій (4 голоси),
– дві майстерні з 3D-друку, в тому числі й для протезування кінцівок (35 голосів) тощо.

З переліком усіх поданих на конкурс проектів, їхнім описом та кошторисом можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Проект: Мальовничий берег Південного Бугу (облаштування зони відпочинку на березі річки):

Проект: Сквер на площі Шкільний (Старе місто):

Проект: математичний сквер “Платонові тіла”:

Проект: нове будівництво стріт воркаут майданчика (на ДПЗ):

Проект: 3D-моделювання і його використання для протезування кінцівок:

Як проголосувати?

На сайті Вінницької міської ради повідомили, що цього року у зв’язку із пандемією COVID-19 голосування відбуватиметься лише в електронному вигляді – на веб платформі e-DEM “Громадський бюджет – Вінниця” за ЦИМ посиланням, а також через термінал та чат-бот “ПриватБанку”.

Як це працює:

– голосування на платформі електронної демократії можливе для користувачів BankID, MobileID, власників Електронно-цифрового підпису, здійснивши відповідну верифікацію/ідентифікацію;

– для того, щоб проголосувати через термінал, потрібно авторизуватись за допомогою картки ПриватБанку (або номеру телефону, що прив’язаний до цієї картки), у списку сервісів знайти “Голосування за проекти міст”, обрати бажаний проект і натиснути “Проголосувати”.

Повідомляється, що за допомогою чат-бота можна:
– знайти доступні проекти по місту;
– відфільтрувати проекти за номером;
– поділитися проектом;
– проголосувати за проект.

У Вайбері чат-бот можна знайти за ЦИМ посиланням, у Телеграмі за ЦИМ посиланням.

Конкурс “Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці” відбувається уже шостий рік поспіль. Цього року від вінничан надійшло 67 проектів (39 великих та 28 малих). Усі вони спочатку були надіслані на опрацювання в профільні департаменти, де кожному була надана оцінка. Підсумкове рішення про те, які проекти підуть на голосування, Експертна група прийняла вчора, 9 вересня.

Графіка – budget.e-dem.ua

Читайте також: Пандус на набережній і реставрація “Панорами”: у Вінниці обрали 45 проектів “Бюджету громадських ініціатив” для голосування

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.