У Вінниці обрали архітектурні команди, які створюватимуть в місті “Альтман сквер”

18:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці визначили три команди-переможці, які надалі продовжать співпрацю  з містом в рамках проекту “Альтман сквер”.

Як повідомляють на фейсбук-сторінці проекту, з 27-ми надісланих на конкурс заявок, було обрано три команди, які далі працюватимуть над проектом.

 

“Ретельно вивчивши надіслані вами матеріали, до останньої хвилини нас не полишало відчуття гордості й піднесення через те, що в Україні працюють такі талановиті фахівці, спроможні створювати нові зразкові простори.

Позитивно здивували команди: хтось своєю чисельністю учасників, хтось широкою географією. В такі моменти розумієш, що всі навчальні програми та обміни досвідом проходять не дарма. Люди дійсно мережуються та разом працюють для отримання якісного результату”, – зазначають організатори конкурсу.

 

Так, “після складного та довгого відбору, замовнику разом з організаторами конкурсу все ж вдалося обрати три команди для подальшої співпраці”:

 – Ксенія Феофілактова та Марина Харлампова з м. Київ

 – Костянтин Кучабський, Семен Поломаний та Роман Сах з м. Києва

 – та велика збірна команда з м. Хмельницького та м. Одеси, яку представляють: Дмитро Райфшнайдер, Олена Джула-Райфшнайдер, Ганна Чернат, Євген Чернат, Анастасія Джула, Наталія Мороз, Катерина Палюра, Карина Штанкова, Віктор Шупляк, Анастасія Варваніна.

Нагадаємо, що після понад трьох років від початку обговорення у Вінниці стартував конкурс проектів “Альтман-скверу” – створення багатофункціональної території в самому центрі міста.

Розробити проект нової “родзинки” міста: з оригінальними місцями для сидіння та корисної для різних гостей – лише деякі із вимог, що ставилися на конкурсі проектів “Альтман скверу”. Призовий фонд конкурсу – 200 тисяч гривень.

Про що йдеться?

Ідею перетворення невеликої території між будинками №38 та №40 по вулиці Артинова на облаштований сквер обговорювали у 2016 році, однак з того часу жодних позитивних змін із територією не сталось. У 2019 році почалась тривала фаза підготовки до метаморфози цієї території в центрі міста.

Місце майбутнього Альтман-скверу

  

  

Натан Альтман – художник родом із Вінниці, який став одним з найяскравіших живописців своєї епохи. Альтман працював у різних напрямках і в його творчому доробку поєднується портрет Анни Ахматової, замальовки до дитячих книг та зображення Леніна. Детальніше про нього можна прочитати у матеріалі Vежі ТУТ.

Так, з серпня 2019 року почали відбуватись обговорення, опитування та дискусії, однак конкурс на створення “Альтман-скверу” вирішили оголосити лише цього року.

Замовник архітектурного конкурсу — Департамент архітектури та містобудування ВМР, а організатор — Інститут розвитку міст спільно з Департаментом маркетингу міста та туризму. Захід організували у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансують Уряди Німеччини і Швейцарії.

 

Фото автора та з архіву

Нагадаємо, минулого року тривало опитування громадської думки щодо того, яким має бути Альтман-сквер. Детальніше про це читайте в матеріалах:

Читайте також: Яким бути Альтман-скверу в центрі Вінниці: на Соборній триває опитування вінничан

Читайте також: Територія “на трієчку”: у Вінниці обговорювали, як облаштувати майбутній “Альтман-сквер”. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.