У п’ятницю, 2 жовтня, Вінницький апеляційний суд залишив у силі вирок у справі про жорстоке поводження з собакою. Винуватого у смерті тварини засудили до п’яти років позбавлення волі.
Про це повідомили на сайті суду. Там також нагадали, що інцидент стався торік на одному зі шкільних стадіонів Вінниці. Тоді чоловік, який вигулював пса бійцівської породи, ударив ногою баварського шпіца. Останній загинув від внутрішньої кровотечі. Підсудний же каже, що лише рукою відштовхнув чужого собаку, аби того не загриз його стаффордширський тер`єр. Натомість 81-літній потерпілий називав чоловіка вбивцею тварини.
– Через чотири місяці після смерті сина я втратив Бімку – ще одну свою “дитину”. Тому добиватимуся максимального покарання для обвинуваченого – восьми років позбавлення волі, – сказав вінничанин на судовому засіданні.
Повідомляється, що у своїй апеляційній скарзі прокурор запевняв: рішення потрібно скасувати в частині призначеного покарання через м’якість та призначити підсудному 7 років ув’язнення. Водночас адвокатка правопорушника вважає, що міський суд ухвалив рішення, не дотримуючись закону, і стверджує: вина за частиною 3 статті 299 Кримінального кодексу України – не доведена.
– Стосовно собаки мій підзахисний активних дій не вчиняв, тим паче – з особливою жорстокістю, – зауважила адвокатка в своїй апеляційній скарзі. Тож просила суд вирок скасувати, а справу – закрити.
Тим часом ВАС відхилив апеляційні скарги прокурора й адвокатки підсудного та залишив вирок міського суду без змін.
Нагадаємо також, що в суді першої інстанції обвинувачений свою вину не визнав. Тоді, на підставі обвинувачення, прокурор просила суд призначити 28-річному чоловіку покарання у виді 7 років позбавлення волі. Але суд призначив 28-річному чоловіку покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з врахуванням молодого віку обвинуваченого та відсутності пом’якшуючих обставин.
В українському законодавстві з 2017 року суттєво підвищено відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема, ст. 299 Кримінального кодексу України було доповнено частиною третьою, в якій дії щодо жорстокого поводження з тваринами, що вчиняються з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчиняються активним способом стали підставою кримінальної відповідальності та передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Відтак жорстоке поводження з тваринами за наведених обтяжуючих обставин відповідно до ст. 12 Кримінального кодексу України є тяжким злочином.
Нагадаємо, судові засідання у цій справі відбувалися за присутності великої кількості людей, які підтримували пенсіонера. Детальніше про перебіг справи можна прочитати у наших матеріалах:
Фото – vna.court.gov.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.