Вбивство собаки: у Вінниці обвинуваченому призначили домашній арешт. ФОТО

15:25
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 31 Січня 2020, в 22:19

У Вінниці відбулося судове засідання стосовно обвинувачення чоловіка, який, за словами потерпілого, у березні минулого року вбив його собаку ногою. Розгляд справи відбувся за участі обвинуваченого, якому сьогодні призначили запобіжний захід у вигляді домашнього нічного арешту.

Сьогодні, 27 січня, у Вінницькому міському суді відбулося підготовче засідання у справі Юрія Маркіна, який обвинувачується у вбивстві собаки Сергія Липача.

Як розповів потерпілий на попередньому засіданні, все сталося в березні минулого року, коли Сергій Липач разом зі своїм песиком, 14-річним німецьким шпіцом Бімкою, гуляли на стадіоні школи № 33. Там дідусь, як і зазвичай, займався на спортивному майданчику.

За словами Сергія Петровича, в якийсь момент він помітив знайомого чоловіка, який йшов разом зі своїм псом – стаффордширським тер’єром. Спершу вони пройшли повз чоловіка та його пса, але, коли відстань між ними була близько 30 метрів, чоловік раптово розвернувся та попрямував у бік дідуся. Підійшовши, чоловік, за словами Липача, без жодних слів завдав сильного удару Бімці. Як пояснив дідусь, згодом з’ясувалося, що в собаки від удару розірвалася печінка, відтак ветеринари вже нічим не змогли допомогти.

За тим дідусь кинувся до Маркіна, але той “прикрився стафордом” і сказав, що “натравить” його. Врешті чоловік просто пішов з місця події.

До суду з’явилися обвинувачений разом зі своєю адвокаткою Наталею Коваль (яка надає захист обвинуваченому відповідно до доручення Центру з надання безоплатної правової допомоги), потерпілий Сергій  Петрович Липач, прокурорка Оксана Каменяр, а також близько двадцяти людей, які прийшли підтримати потерпілого.

 

Перед початком засідання присутнім, які чекали біля кабінету суді Іванченка, повідомили, що засідання відбуватиметься в іншому, більш просторому кабінеті на першому поверсі.

Першою під час засідання виступила сторона обвинувачення, прокурорка Оксана Каменяр. Вона повідомила, що з огляду на всі обставили кримінальне провадження можливо призначити до розгляду. Окрім цього, прокурорка заявила клопотання про застосування до Маркіна запобіжного заходу, який був призначений йому раніше, а саме домашній арешт у нічний період доби. За її словами, таке рішення було обґрунтоване попередньою неявкою Маркіна на судове засідання, а також задля уникнення впливу, який той може чинити на свідків та потерпілого.

 

Захисниця Маркіна зазначала, що попри те, що клопотання було подане прокурором з порушенням законодавства (перед початком засідання, а не за три години до) та “для того, щоб не ускладнювати резонансну ситуацію”, їхня сторона підтримала це клопотання. Вона також зауважила, що її підзахисний переніс складну травму та знаходився на стаціонарному та амбулаторному лікуванню (про що до суду була надана відповідна довідка), що може обґрунтувати неявки обвинуваченого.

Окрім цього вона додала, що на останнє судове засідання обвинувачений не з’явився через погіршення стану здоров’я, “про що не зміг повідомити вчасно, бо немає телефону”.

У свою чергу, потерпілий по справі Сергій Липач сказав, що він не підтримує клопотання про домашній арешт та вимагає більш суворого запобіжного заходу, а саме “тримання в СІЗО під цілодобовим контролем”. Таку вимогу потерпілий обґрунтовує тим, що обвинувачений може втекти та уникнути покарання. Як сказав пан Липач, базуючись на власних спостереженнях та свідченнях сусідів Маркіна, обвинувачений часто вів себе агресивно.

Сергій Липач також додав, що Юрій Маркін є фігурантом іншого слідства, але цю інформацію прокурорка спростувала.

Під час свого виступу пан Липач висловив претензію до захисниці обвинуваченого, яка “намагається його (Маркіна, – прим. ред.) захистити, де він не може бути захищеним”, “прив’язує йому різноманітні хвороби та видає за немічного”, а також “ставить палки в судовий процес”.

Після засідання пані Коваль заявила журналістам, що якщо в її сторону продовжать пред’являти безпідставні обвинувачення, вона проситиме в суді захисту своїх прав. Вона також наголошувала, що надає правову допомогу “в особі держави” відповідно до закону, відтак попросила поваги до сторони захисту.

– Якщо я буду відчувати або побачу, як в сторону захисту йдуть якісь незаконні обвинувачення, то залишаю за собою право звертатися в суд із заявою на захист честі, гідності та ділової репутації, – сказала пані Коваль, захисниця обвинуваченого Юрія Маркіна.

Після засідання Сергій Липач сказав, що планує оскаржувати рішення суду та вимагати більш суворого запобіжного заходу для Маркіна.

Злочин, у вчинені якого підозрюється Юрій Маркін, передбачений частиною третьою статті 299 ККУ – Жорстоке поводження з тваринами, вчинене з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Фото авторки

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.