Вінничанина, який убив собаку, засудили до п’яти років тюрми

15:27
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вінницький міський суд визнав винним 28-річного вінничанина Юрія Маркіна, який у березні минулого року ударив ногою собаку на очах у 80-річного господаря Сергія Липача. Від удару тварина загинула.

Як повідомляє пресслужба суду, суд призначив 28-річному чоловіку покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з врахуванням молодого віку обвинуваченого, відсутності пом’якшуючих обставин, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 299 Кримінального кодексу України.

 Обвинувачений Юрій Маркін

Також суд застосував до нього запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту до набрання вироку законної сили. Вирок ще не набрав законної сили.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав. На підставі обвинувачення, прокурор просила суд призначити 28-річному чоловіку покарання у виді 7 років позбавлення волі.

В українському законодавстві з 2017 року суттєво підвищено відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема, ст. 299 Кримінального кодексу України було доповнено частиною третьою, в якій дії щодо жорстокого поводження з тваринами, що вчиняються з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчиняються активним способом стали підставою кримінальної відповідальності та передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Відтак жорстоке поводження з тваринами за наведених обтяжуючих обставин відповідно до ст. 12 Кримінального кодексу України є тяжким злочином.

Нагадаємо, судові засідання відбувалися за присутності великої кількості людей, які підтримували пенсіонера. Детальніше про перебіг справи можна прочитати у наших матеріалах:

Читайте також: На суд щодо вбивства собаки у Вінниці прийшли два десятки активістів. ФОТО

Читайте також: Вбивство собаки: у Вінниці обвинуваченому призначили домашній арешт. ФОТО

Читайте також: “Отак на руках в мене помирала моя “дитина”: суд почав розглядати справу вбивства собаки у Вінниці. ФОТО

Читайте також: “Я рознімав собак”: обвинувачений у вбивстві собаки заперечує, що завдав смертельного удару псу вінницького пенсіонера

Окрім цього, на початку цього року 33-річного чоловіка з Вінниччини засудили до п’яти років позбавлення за побиття двох собак.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.