“Отак на руках в мене помирала моя “дитина”: суд почав розглядати справу вбивства собаки у Вінниці. ФОТО

20:36
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 6 лютого, у Вінницькому міському суді почався розгляд по суті справи Юрія Маркіна, якого обвинувачують в завданні смертельних ушкоджень собаці потерпілого дідуся.

Суд встиг заслухати потерпілого та трьох свідків, однак сторона захисту попросила відкласти допит обвинуваченого. Причиною стала потреба адвокатки Юрія Маркіна узгодити позицію зі своїм підзахисним перед його допитом в суді.

Обвинувачений Юрій Маркін (на передньому плані) :

 

Потерпілий Сергій Липач: 

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався між в березні 2019 року між Юрієм Маркіним та потерпілим Сергієм Липачем. Зі слів потерпілого, Маркін безпричинно вдарив ногою його шпіца, внаслідок чого той за годину помер.

Після слідчих дій Маркіну висунули обвинувачення за ч.3 ст. 299 ККУ. Йому інкримінують умисне жорстоке поводження з тваринами, що призвело до загибелі тварини, вчинене активним способом. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. Наразі Маркін перебуває під домашнім нічним арештом.

Повна зала суду та затримка процесу майже на годину 

Попри те, що конфлікт між Маркіним та Липачем стався ще в березні минулого року, розгляд справи по суті почався лише зараз. До цього підготовчі судові засідання переносили, зокрема, й через неявку обвинуваченого.

Однак сьогодні, як і попередніх разів, до суду прийшли до десяти людей на підтримку 80-річного Сергія Липача. Попри те, що початок судового засідання затримався майже на годину, Юрій Маркін тримався осторонь та відмовився давати нам будь-які коментарі.

Вже в залі суду він зазначив, що готовий свідчити, однак, як виявилось згодом, не сьогодні. Крім цього, він розповів, що був уже судимий близько 10 років тому – тоді йому призначили три роки “умовно”. Щоправда, обвинувачений не міг згадати статтю, за якою його притягали до відповідальності.

Суд визначив, що першим свої покази має дати потерпілий Сергій Липач, після цього свідки і вже потім – обвинувачений.

Історія очима потерпілого

Сергій Липач розповів, що 4 березня минулого року він після дев’ятої ранку гуляв разом зі своєю собакою на стадіоні школи № 33. Так, дідусь займався на спортивному майданчику разом зі своїм баварським шпіцом Бімкою, якому виповнилось 13,5 років. Та попри те, що баварський шпіц, зі слів потерпілого, – собака мисливської породи, на полюванні Бімка ніколи не був і на нього “ніколи не було ніяких нарікань”.

За словами пана Сергія, займаючись, він помітив чоловіка, обличчя якого знав та який йшов разом зі своїм псом – стаффордширським тер’єром. Спершу вони пройшли повз Липача, але, коли відстань між ними була близько 30 метрів, чоловік раптово розвернувся та попрямував у бік дідуся.

Потерпілий встиг запитати у чоловіка, що тому потрібно, однак той без жодних слів “зі всієї сили” вдарив Бімку ногою, від чого той пролетів близько метра. Дідусь хотів кинутись до Маркіна, але той пригрозив, що натравить свого стаффорда.

Далі до Липача та його собаки підбігла жінка, пані Оксана, а Маркін в цей час пішов з місця подій. На той момент Бімка був ще живий тож дідусь та пані Оксана вирішили звернутись до ветклініки. Однак в найближчому закладі, на Келецькій, собаку не змогли прооперувати, а по дорозі до клініки біля “Урожаю” Бімка помер.

Отак на руках в мене помирала моя “дитина”. Він живий був близько години, але жодного звуку не видав – такий терплячий був – зазначив Сергій Петрович. (Як згодом з’ясували під час розтину, в собаки від удару розірвалася печінка – авт.)

Далі Липач, дізнавшись, де живе власник стаффорда, пішов з тілом собаки до його квартири, однак той не відкривав двері, хоча й був удома. Саме тоді на місце прибула поліція, але відмовилась арештовувати Маркіна.

“Присягаю говорити суду правду й тільки правду”
А скільки їх, правд?

Наступними в суді виступили троє свідків сторони обвинувачення – пані Лариса, яка бачила сам конфлікт, пані Оксана, яка підійшла до Липача одразу після цього, однак удару не бачила та пані Ніна, яка бачила потерпілого по дорозі з ветклініки.

Всі вони підтверджують окремі деталі, але в деякі їхні покази різняться між собою та з показами Липача. Зокрема, пані Лариса, колишня колега Сергія Петровича, розповідає, що обвинувачений не йшов 30 метрів вперед, а одразу наблизився до потерпілого. Також вона розповідає, що Бімка в якийсь момент біг до Маркіна (потерпілий цього не зазначив, але згодом уточнив, що заздалегідь відкликав свого собаку). Сама ж вона після конфлікту пішла у своїх справах.

     

Натомість, пані Оксана розповідає, що, підійшовши, побачила біля чоловіків ще й жінку, вказавши, що та була схожа саме на свідка Ларису. В процесі допиту інших свідків дідусь пояснив, що, дійсно, була ще одна жінка, однак вона відмовилась свідчити.

Цікаво, що і пані Оксана, і пані Лариса не пам’ятають пору року, коли сталась подія – перша розповіла, що подія сталась на початку літа, друга – восени.

Прохання не затягувати процес 

Після цього настала черга допитувати Юрія Маркіна, однак його захисниця попросила суд відкласти розгляд, позаяк їй потрібно було узгодити позиції з підзахисним. Це викликало обурення з боку присутніх вільних слухачів та Сергія Липача.

І хоча він пропонував “дати годину” на узгодження позицій й не затягувати процес, суддя Іванченко пояснив, що якщо не задовольнити клопотання обвинуваченого на відкладення процесу, це може стати підставою для скасування прийнятого судом рішення в разі оскарження.

  

Тому наступний розгляд справи перенесли на 16:00, 24 лютого. На цьому засіданні планують допитати обвинуваченого, а також дослідити письмові докази та відео слідчого експерименту.

Фото автора

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.