“Я рознімав собак”: обвинувачений у вбивстві собаки заперечує, що завдав смертельного удару псу вінницького пенсіонера

18:20
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 24 лютого, у Вінницькому міському суді відбулось чергове слухання справи Юрія Маркіна, якого обвинувачують у завданні смертельних ушкоджень собаці вінничанина Сергія Липача.

В суді встигли заслухати версію подій обвинуваченого, дослідити письмові докази та відео слідчих експериментів, однак подальший розгляд вирішили перенести через неготовність нового прокурора до судових дебатів.

   

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався між в березні 2019 року між Юрієм Маркіним та потерпілим Сергієм Липачем. Зі слів потерпілого, Маркін безпричинно вдарив ногою його карликового баварського шпіца, внаслідок чого той за годину помер.

Після слідчих дій Маркіну висунули обвинувачення за ч.3 ст. 299 ККУ. Йому інкримінують умисне жорстоке поводження з тваринами, що призвело до загибелі тварини, вчинене активним способом. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Минулого судового засідання свою версію подій розповів потерпілий, а також були допитані свідки. На цьому засіданні планували допитати обвинуваченого, а також дослідити письмові докази та відео слідчого експерименту.

 

“Я просто розняв собак”

Як розповів на суді Юрій Маркін, у день правопорушення він йшов із своїм стаффордширським тер’єр територією стадіону школи № 33. До його пса підбігла собака потерпілого і тварини зчепились, тож він вирішив їх розняти.

Зробивши це своєю рукою, він із своїм улюбленцем пішов далі у власних справах, а собака потерпілого залишилась на місці. Маркін заявляє, що собаку Липача він не бив та в розмову з ним не вступав, а жодних людей навколо не бачив.

     

Водночас, під час уточнювальних запитань Маркін не зміг відповісти, чому за три роки так і не встиг придбати намордника, в якому стані була собака потерпілого, коли він пішов з місця подій, а також плутався у відповіді на питання, де був Липач до того, як собаки нібито “зчепилися”.

Обвинувачений також не зміг відповісти й на запитання судді, на яку відстань він “відштовхнув рукою” карликового баварського шпіца.

Вже на наступному етапі процесу – при дослідженні письмових доказів сторони обвинувачення, з’ясувалось, що Маркін має дві погашені судимості за крадіжку та грабіж. Крім цього, у 2010-2011 рр. він перебував на обліку в наркодиспансері “Соціотерапія” через розлади психіки та поведінки внаслідок вживання канабіноїдів.

     

Також як доказ прокурор надав висновки розтину, де значиться, що собака дійсно померла від “розриву паренхіми та судин печінки” та що удар ногою в живіт міг їй таких ушкоджень завдати.

Адвокатка обвинуваченого жодних письмових доказів в суді не надала. Натомість на відео слідчих експериментів з потерпілим та свідком ті показували, як все відбувалось на місці, майже аналогічно з показами, що давались на суді.

     

Попри те, що всі ці означені докази були досліджені сьогодні, подальший розгляд справи вирішили відкласти. Про це клопотав новий прокурор, який підкреслив, що матеріали справи дістав нещодавно і ще не встиг підготуватись до судових дебатів.

З таким проханням прокурора намагався сперечатись лише потерпілий Липач, на думку якого розгляд триває й так надто довго. Зрештою, суддя переніс наступне засідання на 14:30, 20 березня.

Фото автора

Прочитати детальніше про події, що стались за версією потерпілого, можна в цьому матеріалі:

Читайте також: “Отак на руках в мене помирала моя “дитина”: суд почав розглядати справу вбивства собаки у Вінниці. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.