На суд щодо вбивства собаки у Вінниці прийшли два десятки активістів. ФОТО

14:27
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 18 листопада, мало відбулося підготовче судове засідання для розгляду кримінальної справи щодо жорсткого вбивства собаки, яке сталося ще в березні цього року. Сьогодні до суду не з’явився обвинувачений, відтак справу перенесено на 27 листопада. 

Натомість до суду в якості потерпілої сторони прийшов Сергій Петрович Липач, який розповів журналістам про те, що молодик вбив його пса ногою, одним ударом. За його словами, жодних конфліктів між ним та нападником раніше не було, відтак Липач не розуміє, навіщо Юрій Маркін, який нині є обвинуваченим, так вчинив.

На фото: Сергій Липач

 

Підтримати 80-річного Липача також прийшло близько двох десятків активістів. Вони обурювалися вчинку хлопця та говорили про те, що такий випадок не можна залишити без покарання.

     

Як розповів журналістам Сергій Петрович, все сталося в березні цього року, коли чоловік разом зі своїм песиком, 14-річним німецьким шпіцом Бімкою, гуляли на стадіоні школи № 33. Там 79-річний дідусь, як і зазвичай, займався на спортивному майданчику.

За словами Сергія Петровича, в якийсь момент він помітив знайомого чоловіка, який йшов разом зі своїм псом – стаффордширським тер’єром. Спершу вони пройшли повз чоловіка та його пса, але, коли відстань між ними була близько 30 метрів, чоловік раптово розвернувся та попрямував у бік дідуся. Підійшовши, чоловік, за словами Липача, без жодних слів завдав сильного удару Бімці. Як пояснив дідусь, згодом з’ясувалося, що в собаку від удару розірвалася печінка, відтак ветеринари вже нічим не змогли допомогти.

За тим дідусь кинувся до Маркіна, але той “прикрився стафордом” і сказав, що “натравить” його. Врешті чоловік просто пішов з місця події.

За словами Сергія Петровича, чоловіка, який вбив його собаку, він знає ще відтоді, коли Маркін був підлітком. Дідусь також каже, що йому відомо, що брат Маркіна був у в’язниці за вбивство, а самого Маркіна “всі бояться”, бо проти нього заведено й інші кримінальні справи.

Проте сьогодні розібратися в обставинах справи не вдалося, оскільки до Вінницького міського суду обвинувачений не з’явився. За словами його захисниці Наталії Коваль, він перебуває в лікарні, про що є відповідна довідка від медичного закладу.

 

За словами Коваль, в довідці від 15 листопада зазначено, що Маркін перебуває на лікуванні з 5 листопада та понині з діагнозом закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забій шийного відділу хребта. Нині, за словами Коваль, чоловік перебуває в нейрохірургічному відділенні.

Прокурор Оксана Каменяр наголосила, що засідання має відбуватися за участю обвинуваченого, тож просила назначити іншу дату розгляду. Вона також просила суд врахувати те, що на досудовому слідстві до Маркіна було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби, з 22:00 до 6 ранку. Арешт діє до 29 листопада.

Сергій Липач, відповідаючи на питання судді, сказав, що не розуміє, звідки в обвинуваченого могла взятися така травма, якщо він перебуває під домашнім арештом: “він бився головою?” – запитав чоловік.

Дідусь сказав, що він проти перенесення розгляду, адже на засідання приїхали активісти “навіть з Києва”. Також Липач сказав судді, що зі слів слідчої йому стало відомо, що раніше Маркін вчиняв тяжкі злочини, зокрема перед вбивством Бімки, він завдав настільки потужного удару 13-річному хлопчику в область паху, що останньому довелося робити операцію. “Це злочинець, який габаритний” – сказав Липач.

Врешті суддя Іванченко переніс справу на 27 листопада, на 12:20.

Сам дідусь, який колись працював педагогом, каже, що йому дивно від того, що сталося. Адже колись він викладав у школі, в якій навчалась мати обвинуваченого, а пізніше Маркін завжди вітався з дідусем.

До речі, активісти розповіли, що пес фактично був сенсом життя для чоловіка похилого віку, який за два місяці до того втратив власного сина. Дідусь каже, що його позиція в цій справі однозначна – Маркіну “немає прощення” та наполягає на найвищій мірі покарання, передбаченій третьою частиною статті 299.

Частина третя статті 299 ККУ – Жорстоке поводження з тваринами, вчинене з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Нагадаємо також, нещодавно вінничанина, який убив власну кішку, засудили до п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком. Відомо, що в травні 2019 року він викинув власну кішку з вікна п’ятого поверху. А за тим, коли вийшов на вулицю і побачив, що тварина “подає ознаки життя”, взяв її на руки та з усієї сили вдарив об асфальт. Зазначається, що кішку він убив на очах у людей, в тому числі – й малолітніх. Тоді прокуратура кваліфікувала цей злочин також за частиною третьою статті 299 ККУ. Про це детальніше читайте за ЦИМ посиланням.

Раніше у Вінниці іншого вінничанина за жорстоке поводження з голубами вінничанина оштрафували на понад 5 тисяч гривень.

Читайте також: Вінничанина, який убив власну кішку, засудили до п’яти років позбавлення волі

Читайте також: За жорстоке поводження з голубами вінничанина оштрафували на понад 5 тисяч

Читайте також: Жінці й чоловіку, які тягнули по асфальту прив’язану до авто собаку, загрожує арешт. ФОТО

Читайте також: Худі, товсті та більшість самок: скільки у Вінниці безпритульних собак і як їх ловитимуть. ГРАФІКА

           

Фото автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.