® 4 стадія раку шийки матки: як лікують стадію IVА та IVB

20:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

*Реклама
текст надано рекламодавцем

4 стадія раку шийки матки: як лікують стадію IVА та IVB

Навіть 4 стадія раку шийки матки – не вирок, якщо ви проходите лікування в одній із найкращих клінік світу. Останню стадію захворювання не можна вилікувати, але можна контролювати протягом багатьох років, використовуючи інноваційні препарати та методики.

Особливості лікування стадії IVА

Четверта стадія раку шийки матки необов’язково означає, що виникли віддалені метастази. На стадії IVА пухлина ще не стала дисемінованою. Цю стадію констатують, якщо новоутворення проросло у сечовий міхур чи пряму кишку.

Хоча радикальні (виліковують) операції в таких ситуаціях не проводять, залишається можливість локального контролю пухлини. Стандартним лікуванням є хіміопроменева терапія.

За кордоном застосовуються новітні методики дистанційної променевої терапії, які дозволяють опромінити новоутворення дуже точно, з низьким ризиком ушкодження інших органів тазу, а іноді – з меншою кількістю сеансів. Дистанційна променева терапія може поєднуватись з брахітерапією: введенням радіоактивних зерен через піхву, щоб зруйнувати пухлину швидше та без проходження променів крізь здорові органи.

Системне лікування стадії IVB

На стадії IVB пухлина поширюється тілом. І тут основа лікування – системні методики.

Променева терапія, як і раніше, використовується для лікування раку шийки матки. Хоча більше немає шансів вилікувати рак з її допомогою, опромінення допомагає зменшити розміри або уповільнити зростання первинної пухлини в шийці матки, тим самим збільшуючи тривалість життя пацієнтів та зменшуючи симптоми, а також створюючи передумови для успішного медикаментозного лікування.

Хіміотерапія – основа системної терапії. Зазвичай схема лікування включає препарати платини. По можливості хіміотерапію проводять одночасно з дистанційною променевою терапією та іноді також комбінують з брахітерапією. Якщо стан пацієнта ослаблений, ці методи використовуються послідовно чи лікарі обмежуються хіміотерапією.

У найрозвиненіших країнах також використовується таргетна терапія. 

Пацієнтам призначають:

Інгібітори ангіогенезу – блокують фактор росту ендотелію судин (VEGF), щоб у ділянці пухлини не з’являлися нові судини. Її кровопостачання погіршується, а зростання – сповільнюється.

Кон’югати антитіло-лікарський засіб – інноваційні препарати, які містять антитіло із приєднаним хіміопрепаратом. Антитіло, орієнтоване на білок тканинного фактора, доставляє лікарський засіб прямо до ракових клітин.

Також у сучасних центрах онкології все частіше застосовується імунотерапія. Пацієнти з високою експресією білка PD-L1 вважаються кандидатами застосування інгібіторів PD-1. Ці препарати зменшують здатність пухлини до ухилення від імунної відповіді. Ці ліки вводять внутрішньовенно, один раз на 3-6 тижнів.

Якщо ви хочете записатися на лікування або уточнити вартість лікування раку 4 стадії за кордоном, вам варто відвідати сайт Booking Health. Це зручний сервіс на вибір клініки. Тут можна порівняти ціни та записатися на зручні дати. Співробітники Booking Health допоможуть вам визначитися з вибором та організують поїздку за кордон.