“Зробимо виняток”: на Вінниччині зафіксовано видачу бюлетеня без паспорта. ВІДЕО

11:54
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Барському районі на Вінниччині на одній із дільниць виборцю дозволили проголосувати без паспорта. 

Як повідомляє Громадянська мережа ОПОРА у Вінницькій області, це зафіксували спостерігачі мережі. Йдеться про виборчу дільницю №050058 у селі Матейків.

Жінці видали бюлетень без пред’явлення паспорта. Члени комісії сказали, що більшість із них за те, щоб дозволити виборцю проголосувати.

«Зробимо виняток. Слідуючих більше нікого не візьмемо», – сказали в комісії.

Як відомо, відповідно до частини 2 статті 8 Виборчого кодексу України, підставою для отримання виборчого бюлетеня на звичайних та спеціальних виборчих дільницях під час голосування на загальнодержавних виборах є паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки), тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) та військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).

“Відповідно до частини 3 статті 248 Виборчого кодексу:

Під час проведення голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії після пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої статті 8 цього Кодексу, за умови наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці та наявності у нього права голосу на відповідних місцевих виборах (враховуючи відмітку в графі “Примітка” щодо постійної нездатності пересуватися самостійно або запису “Голосує за місцем перебування”) надає виборцю список виборців для підпису;

другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, ставить підпис та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець ставить підпис за отримання виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня.

Після цього член виборчої комісії відокремлює від кожного виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Член виборчої комісії повідомляє виборцю, скільки виборчих бюлетенів він отримав. Контрольні талони виборчих бюлетенів зберігаються у члена комісії, який видав виборчі бюлетені. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється” – йдеться у повідомленні ОПОРИ.

Тож видача бюлетеня виборцю без пред’явлення паспорта містить ознаки порушення статті 158-1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 гривень) або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

ОНОВЛЕНО о 14:45

Згодом Нацполіція Вінниччини повідомила про подібний випадок в селі Миронівка Ямпільського району. Встановлено, що на одній з виборчих дільниць місцева жителька отримала бюлетені для голосування без пред’явлення документів, що посвідчують особу. Поліцією розпочато кримінальне провадження.

Зазначено, що повідомлення до поліції надійшло від спостерігача однієї з виборчих дільниць. Під час перевірки інформація підтвердилась. Слідством розпочато кримінальне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 158-1 КК України (незаконне використання виборчого бюлетеня).

Нагадаємо, сьогодні вінничани обирають міського голову Вінниці, депутатів вінницької міської ради, депутатів Вінницької обласної ради та депутатів  Вінницької районної ради. З усіма кандидатами в міську раду можна ознайомитися за цим посиланням, з кандидатами до обласної ради – за цим.

Читайте також: Місцеві вибори 2020 – Вінниця: онлайн-марафон. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.