Зовнішня розвідка: Росія використовує РПЦ на Вінниччині для створення парамілітарних формувань

14:25
Автор: Vежа
Become a Patron!

Голова служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк заявляє про зв’язок російських спецслужб з Російською православною церквою, зокрема у частині створення парамілітарних проросійських організацій у Вінницькій області. 

Про це Валерій Кондратюк розповів у власній статті “Релакс не на часі”, опублікованій у “Дзеркалі тижня”. Так, серед основних загроз Україні з боку країни-агресора, очільник зовнішньої розвідки вказує на загрози, що виникають на релігійному ґрунті.

“Одна з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї «русской православной церкви». Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як «жорстку» (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як «м’яку» силу (вплив на уми вірян). На цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них”, –  зазначає Кондратюк.

Як на частину російської гібридної агресії, голова зовнішньої розвідки окремо вказує на створення силових проросійських структур у рамках релігійних громад РПЦ, зокрема у Вінницькій області.

Представники парамілітарних формувань на боці РПЦ під час сутичок у Луці-Мелешківській

“Ще один спецпроєкт Кремля — спроби створення й легалізації в регіонах України парамілітарних формувань у рамках релігійних громад з наділенням їх правоохоронними функціями. Йдеться про активізацію діяльності проросійських «козацьких» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку.

Такі випадки фіксувалися, зокрема, у Київській, Вінницькій, Запорізькій областях“, – пише розвідник у своїй статті “Релакс не на часі”.

Нагадаємо, що на Вінниччині триває перманентне протистояння між громадами Православної церкви України та представниками РПЦ (Московський патріархат УПЦ). Силові сутички за участі “тітушок” і професійних спортсменів, які виступають на боці російської церкви, активно почалися ще в червні минулого року. Наразі протистояння між церквами переважно триває у судах. 

“Стан “холодної війни”: вінницькі судді виносять рішення на користь Московського патріархату Читайте також:

Читайте також: Розірвані сухожилля та зламані пальці: результати чергового церковного конфлікту в Луці-Мелешківській. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Чемпіон світу з кікбоксингу виступив на боці Московського патріархату під час конфлікту на Вінниччині . ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Релігійний скандал на Вінниччині: Салецький звернувся до міністра Авакова з відкритим листом

Ілюстративне фото – Радіо “Свобода”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.