У Луці-Мелешківській знову конфлікт навколо церкви: “тітушки”, побиття і перекриття дороги. ВІДЕО

14:15
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

15 червня у Луці-Мелешківській знову стався конфлікт між представниками ПЦУ та УПЦ (МП). Розборонити вірян по різні сторони допомогла поліція. Також віруючі з Православної церкви України обмежили рух транспорту задля привернення уваги до, як вони вважають, порушення своїх прав.

Як стверджують в УПЦ (МП), “активістами ПЦУ було вчинено спробу силового захоплення Преображенського храму села Лука-Мелешківська“. Віряни Православної церкви України стверджують протилежне: вони мали законне право перебувати у храмі, але їх туди не пустили “тітушки”.

Так, конфлікт стався 15 червня –  в Троїцьку батьківську суботу. Коли віряни УПЦ (МП) вже перебували в храмі, туди прийшли й віряни з Православної церкви України. Почалися сутички щодо права перебування кожної зі сторін в церкві і представників різних напрямків розвела по різні боки поліція. В результаті віряни УПЦ (МП) все ж залишилися в храмі.

Віктор Чверкун – священник ПЦУ в Луці-Мелешківській

Фото з сайту Вінницької єпархії УПЦ (МП)

Також, на сайті УПЦ (МП) стверджують, що “прибічниками ПЦУ було вчинено напад на протоієрїв Валерія Швеця та Петра Чаплинського, мали місце побиття кількох богомольців”. Як розповіли Vежі лучани, які належать до ПЦУ, з їх сторони також були постраждалі. Щоправда, як повідомила Vежі Анна Олійник, речниця ГУНП у Вінницькій області, за медичною допомогою звернулась лише одна жінка. Від госпіталізації вона відмовилася.

Як повідомила Анна Олійник, віряни також обмежили рух транспорту на дорозі в селі Лука-Мелешківська, періодично пропускаючи деякі авто, що проїздили. Перекриття руху тривало недовго, тому правоохоронці обмежилися попередженням протестувальника. Як підтвердила Vежі пані Оксана, вірянка ПЦУ, дорогу перекрили представники їхньої церкви задля привернення уваги поліції до законності перебування у храмі “чужих” представників з УПЦ (МП).

За що “воюють” прихожани?

Предметом конфлікту стало право відправляти молитви у місцевому храмі кожною з церков. Нагадаємо, що конфлікт релігій у Луці-Мелешківській можна було спостерігати ще з березня 2019 року, коли після сутичок церкву в Луці-Мелешківській доводилось брати під цілодобову охорону поліції.

“Це триваючий конфлікт. Релігійні вподобання людей розділилися: одні за ПЦУ, інші за УПЦ. Проблема в тому, що відбулося голосування на зборах громади села. Одні голосували за перехід, інші –  за неперехід” – розповіла нам Анна Олійник. При чому в УПЦ (МП) вважають, що питання переходу має вирішуватися на зборах релігійної громади села, а не загальних (чим дорікають вірянам Православної церкви України). Через це наразі відкрито кримінальне провадження за статтею 358 ККУ (“Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів”). Поліція в рамках кримінального права перевірятиме законність процедури оформлення відповідних документів.

 

Нагадаємо, 10 червня представники УПЦ (МП) влаштували під стінами Вінницької ОДА мітинг, причиною якого стало, на їхню думку, “рейдерське захоплення церкви у Луці-Мелешківській”. Тоді протестуючі вимагали звільнення Ігоря Салецького, начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА, та погрожували відставкою Валерію Коровію.

Відео з каналу Сергія Маламури

Фото зі сторінки Віктора Чверкуна

Читайте також:

Московський патріархат погрожував відставкою Коровію біля Вінницької ОДА. ФОТО

“Забувайте мову ультиматумів”: Вінницька єпархія ПЦУ відповіла на “шантаж” Московського патріархату

Після сутичок церкву в Луці-Мелешківській взяли під цілодобову охорону. ВІДЕО

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.