Загальна сума збитків унаслідок ракетного обстрілу Вінниці 14 липня складає близько 240 мільйонів гривень. ВІДЕО

12:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

Загальні збитки внаслідок ракетного удару по Вінниці 14 липня складають близько 240 мільйонів гривень. Це сума без урахування зруйнованих приміщень будинку побуту “Ювілейний” та Будинку офіцерів. 

Про це в ефірі єдиного телемарафону в п’ятницю, 5 серпня, розповів міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

 

Якщо говорити про всі об’єкти, крім цих двох будівель (Будинок офіцерів та будинок побуту “Ювілейний” – авт.), близько 240 мільйонів гривень […]. Якщо ми говоримо про цю будівлю (будинок побуту – авт.), тут багато різних комерційних співвласників, у тому числі тут є наш РАЦС і власність обласної ради. Ми провели актування всіх ушкоджень, зараз проводиться технічний звіт щодо конструктивних елементів для того, щоб визначитися з подальшою долею. Або це буде капітальний ремонт з відповідною реконструкцією, або, якщо конструктивні елементи достатньо серйозно пошкоджені, то треба буде, мабуть, його зносити і щось будувати нове. 

Якщо ми говоримо про Будинок офіцерів, він юридично перебуває на балансі Повітряних сил Збройних Сил України, і на сьогоднішній день стоїть питання відновити цю будівлю. Вона пережила Другу світову війну. Коли наступали радянські війська, вона була приблизно в такому ж стані. І після звільнення Вінниці вона була відбудована. І символічно було б її відбудувати. Тим більше, що дуже багато вінничан досить стурбовано віднеслися до анонсу, що її буцімто будуть зносити. Тому, я вважаю, правильно було б її відбудувати, – зазначив Сергій Моргунов. 

Що стосується загальних ушкоджень навколишніх будинків, то, за його словами, йдеться про 49 будинків багатоповерхових і 29 – приватних, де в тій чи іншій мірі були пошкодження. Це і пошкоджені дахи, і вікна та перестінки, двері. Частина людей, за словами мера, за власний кошт відновлює вікна чи двері. Також в міській раді було створено комісію, щоб “додатково заактувати всі ці моменти, щоб люди могли відшкодувати свої втрати“.

 

Ми на себе взяли шість будинків на заміну дахів. Я маю на увазі, за рахунок міського бюджету. 450 вікон в під’їздах 29 будинків ми замінюємо за рахунок міського бюджету. Крім того, для малозабезпечених родин ми залучили міжнародні організації, наприклад, американський фонд “GEM”, який на Вінниченка, 35, і на Коцюбинського, 37, замінив вікна. Ми працюємо з українським представництвом “Червоного Хреста” щодо подальшої заміни 96 малозабезпеченим родинам вікон, дверей і так далі.

На Бевза, 2, одноповерхову будівлю, 6 квартир, фактично зносять і по новому будують. Ми також допомагаємо, знайшли відповідну будівельну компанію, надали матеріали, і спільно з мешканцями відновлюється ця будівля, – додав Сергій Моргунов.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у Вінниці до початку опалювального сезону планується відновити пошкоджені будинки, які постраждали внаслідок ракетних ударів по місту.

Щодо майбутнього Будинку офіцерів та будинку побуту, то під час візиту до Вінниці 15 липня заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко повідомляв, що Будинок офіцерів підлягає зносу, а долю “Ювілейного” визначатиме експертна комісія. Згодом у Вінницькій ОВА уточнили, що йдеться не про знос усієї будівлі Будинку офіцерів, а про демонтаж аварійних конструкцій.  Ще пізніше очільник ОВА Сергій Борзова повідомив, що Будинок офіцерів “законсервують” до зими.

Фото – з архіву, відео – з Facebook-сторінки Сергія Моргунова

Читайте також: Ракетний удар по Вінниці 14 липня (ТЕКСТ ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: У Вінниці до початку опалювального сезону планують відновити пошкоджені будинки, які постраждали внаслідок ракетних ударів по місту

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.