Будинок офіцерів у Вінниці планують знести, долю “Ювілейного” вирішить експертна комісія – брифінг із заступником голови ОПУ, очільниками міста та області

14:10
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Сьогодні, 15 липня, відбувся спільний брифінг голови Вінницької обласної військової адміністрації Сергія Борзова, вінницького мера Сергія Моргунова та заступника голови Офісу Президента України Кирила Тимошенка. За результатами вирішено, зокрема, створити комісію для проведення експертиз щодо пошкодження будівель внаслідок ракетного удару, а також комісію щодо подальшої долі “Ювілейного”. Окрім того, планується знесення будівлі Будинку офіцерів. 

Відео брифінгу оприлюднили на фейсбук-сторінці Сергія Борзова.

 

За словами Тимошенка, будівля Будинку офіцерів буде підлягати зносу, а долю приміщення “Ювілейного” вирішить експертна комісія. Ймовірно там буде або капітальний ремонт, або приміщення знесуть після детального обстеження:

Тільки що ми переговорили з очільником міста і з очільником області, що ця будівля (показує на Будинок офіцерів – авт.) буде підлягати зносу, щодо цієї будівлі (показує на “Ювілейний” – авт.), то це ще обстеження, буде або знос, або капітальний ремонт. Тобто є розуміння, що ці дві будівлі будуть зноситись. Громада вирішить, що повинно тут бути на цьому місці та які саме об’єкти й коли їх буде побудовано, – сказав Кирило Тимошенко.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов повідомив, що місто здатне забезпечити тимчасовим житлом містян, будинки яких постраждали внаслідок ракетних ударів, однак щодо цього звернень не було:

Ми забезпечили близько 400 місць в готелях, у школі і в будинках відпочинку, але не звернулась жодна людина. Була відкрита “гаряча лінія”, кілька номерів. Ймовірно, що ці люди розмістились десь у своїх рідних та близьких.

Загалом було близько 40 звернень було щодо відновлення пошкоджень, зокрема, встановлення вікон та дверей, чим сьогодні й займаються комунальні служби.

Окрім цього, голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов повідомив, що буде створена комісія військової адміністрації і органів місцевого самоврядування. Будуть визначені всі пошкодження, проведені експертизи на отримання коштів щодо пошкодження внаслідок ракетних ударів:

Але ми чекати не будемо і відновлення буде найближчим часом. Ми вже бачили, що починають відновлювати вікна в будинках, – додав Борзов.

Кирило Тимошенко також наголосив, що попри те, що у Вінниці не має військових дій, а повітряна тривога буває не надто часто, не варто нехтувати сигналами повітряної тривоги. Також він додав, що приїхав сьогодні особисто подивитись карту укриттів, їх стан та зайти до деяких об’єктів і пересвідчитись, в якому вони стані.

Фото та відео – з фейсбук-сторінки Сергія Борзова, архів “Vежа”

Читайте також: Ракетні удари по Вінниці: що відомо станом на ранок 15 липня

Читайте також: Понад 50 пошкоджених житлових будинків та транспорт: уточнення щодо масштабів руйнувань внаслідок ракетного удару по Вінниці

Читайте також: Затримання кількадесят людей, масштаби руйнувань та подробиці обстрілу: брифінг щодо ранкового авіаудару по Вінниці. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.