У Вінниці до початку опалювального сезону планують відновити пошкоджені будинки, які постраждали внаслідок ракетних ударів по місту

17:30
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

До початку опалювального сезону будинки, які постраждали від ракетних обстрілів у Вінниці мають бути із дахами та вікнами. Однак відновлення Будинку побуту “Ювілейний” та Будинку офіцерів буде дещо довшим. Попередньо на капітальні ремонти покрівель у шести багатоповерхівках виділили з бюджету громади 25 мільйонів гривень, ще близько 5,2 мільйона – на заміну вікон у під’їздах.

Про це повідомили на фейсбук-сторінках вінницького міського голови Сергія Моргунова та голови вінницької ОВА Сергія Борзова.

Зазначається, що на брифінгу щодо ліквідації наслідків ракетного удару по Вінниці 14 липня також обговорювались питання опалювального сезону та підготовки укриттів закладів освіти до нового навчального року.

 

Брифінг відбувся сьогодні, 30 липня, спільно з Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим. Окрім цього, обговорювалось також питання щодо можливого відновлення Будинку офіцерів та реконструкції будинку побуту “Ювілейний”.

Загалом 49 багатоквартирних будинків зазнали пошкоджень різного ступеню внаслідок ракетних ударів. Шиферні дахи, які не підлягають відновленню планується повністю замінити на металочерепицю.

Наразі очікується експертна оцінка стану будівель, а надалі – проєкти архітекторів, а саме ескізні варіанти оновленої площі Перемоги.

Однак найголовнішим наразі є питання щодо ліквідації наслідків у житлових будинках:

Ми сьогодні переконалися в тому, що роботи ведуться досить динамічно, особливо – що стосується житлового комплексу. Йде підготовка дахів, є робота по віконних отворах, дверях. Міський голова запевнив в тому, що до початку опалювального сезону будуть вирішені питання з дахами, вікнами та фасадами. <…> Ведеться робота з підготовки до консервації об’єкта на осінньо-зимовий період. Отже, в цьому відношенні я вважаю, що місто та область нормально виконують свої прямі обов’язки й забезпечать виконання відновлювальних робіт, особливо з фокусом на населенні, – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Також Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що за допомогою до міської ради звернулись 96 сімей з проханням встановити нові вікна у пошкоджених будівлях. Вони будуть забезпечені допомогою через міжнародні благодійні організації.

Окрім цього, керівники оглянули захисні приміщення у міських школах. Фахові комісії за участі ДСНС вже обстежили заклади, де можливо забезпечити укриття, всього таких шкіл – 25. На покращення укриттів необхідно інвестувати додаткові кошти, оскільки безпека дітей під час навчального процесу – найголовніше. Олексій Чернишов зазначив, що освітній процес має початися в форматі офлайн вже з першого вересня – там, де це можливо:

Це досить важко, тому що деякі школи потребують і видатків, які вимагають певних процедур. Ми про це сьогодні мали розмову з міським головою, щоб спростити ці процеси і дозволити внести видатки по укриттях більш жваво. Урядом вже прийнято зміни до 590-ої Постанови, яка дозволяє міським бюджетам проводити через казну витрати на підготовку укриттів, тому це ми максимально спрощуємо.

 

 

 

Також Олексій Чернишов зазначив, що опалювальний сезон цього року буде найскладнішим за всю історію України, однак розпочнеться за планом після 15 жовтня – залежно від температури на вулиці:

Ми маємо розуміти, що цей опалювальний сезон – як військова операція. Маємо сконцентруватися, там де можливо – економити. Звертаюся до вінничан з проханням підготувати в кожній оселі побутову термомодернізацію. Там, де можливо, провести особисто побутові робити по утепленню вікон, дверей, дахів тощо, – заявив міністр. – Тому що для нас важлива кожна гігакалорія, кожен температурний показник. Ми не плануємо зменшувати нормативні показники температури в оселях. Мінімальна температура, яка має бути забезпечена, складає +18 градусів і менше бути не може. Ми маємо дбайливо ставитися до кожного градусу, до кожної гігакалорії, – зазначив він.

Фото – Зорини Гаджук

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.