Заборона страйків та комендантська година за потреби: в Україні з 24 лютого – надзвичайний стан

21:49
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Верховна Рада затвердила запровадження на території України надзвичайного стану з 00:00 24 лютого. Надзвичайний стан поки запроваджується на 30 днів та передбачає ряд обмежень, зокрема, заборону страйків, а також посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життедiяльнiсть населення та народного господарства.

Відповідний Указ Президента затвердила сьогодні, 23 лютого, Верховна Рада України. Указ Зеленського підтримали 335 народних депутатів. Фактично, надзвичайний стан згаданим указом ввели на всій території України, крім Луганської та Донецької областей, на території яких вже діє інший особливий режим. Також як пояснюють народні депутати під час своїх виступів, перелічені обмеження можуть вводитись на різних територіях – за потреби.

Текст указу Президента опублікував у своєму телеграм-каналі нардеп Олексій Гончаренко.

“…постановляю:

1. Ввести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва надзвичайний стан з 00 годин 00 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

…4. На території, визначеній у статті 1 цього Указу, запроваджуються такі заходи:

– встановлення особливого режиму в’їзду i виїзду (за потреби):
– обмеження руху транспортних засобів та їх огляд (за потреби);
– посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства;
– заборона проведення масових заходів, крім заходів, заборона на проведення яких встановлюється судом (за потреби);
– заборона страйків;

– тимчасова чи безповоротна евакуація людей з місць, небезпечних для проживання, з обов’язковим наданням ïм стаціонарних або тимчасових жилих приміщень:
– запровадження комендантськоï години (заборона перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи у встановлені години доби, за потреби);
– перевірка документів у громадян, а в необхідних випадках проведення особистого огляду, огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів:
– заборона призовникам, військовозобов’язаним та резервістам змінювати місце проживання без відома відповiдного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління та/або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України;
– заборона виготовлення і розповсюдження інформаційних матеріалів, що можуть дестабілізувати обстановку;
– заборона роботи аматорських радіопередавальних засобів та радіовипромінювальних пристроїв особистого користування;
– особливі правила користування зв’язком та передачі інформації через комп’ютерні мережі (за потреби).

 

Здійснення заходів по впровадженню і забезпеченню дії надзвичайного стану, передбачених цим Указом, покладається на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та відповідні військові командування у відповідності із Законом України “Про правовий режим надзвичайного стану

…7. Цей Указ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення надзвичайного стану в окремих регіонах України”.

Нагадаємо, 21 лютого Президент РФ Володимир Путін своїм наказом про визнання “ЛНР” та “ДНР” погодив направлення на територію “ЛНР” та “ДНР” збройних сил РФ для “підтримання миру”.

Згодом, 23 лютого, Верховна Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення запровадити надзвичайний стан на території всієї України, за винятком Луганської та Донецької областей. Рішення ще має затвердити Верховна Рада.

Як згодом зазначив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, під час надзвичайного стану почнуть діяти оперативні штаби під головуванням голів ОДА/КМДА.

Також зазначимо, що 22 лютого Президент України видав Наказ «Про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період». Призову відсьогодні підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери так і рядовий, сержантський склад. Максимальний термін служби – 1 рік.

 

Читайте також: Відсьогодні в Україні стартує призов резервістів оперативного резерву

Читайте також: Вінницькі укриття: стан, алгоритм дій, проблеми та як їх вирішувати. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Від тероборони до курсів початкової військпідготовки: як “прокачати” необхідні в умовах війни навички

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.