Відсьогодні в Україні стартує призов резервістів оперативного резерву

12:11
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 23 лютого, в Україні стартує призов резервістів оперативного резерву. Йому підлягають резервісти від 18 до 60 років (як офіцери, так і рядовий, сержантський склад). Максимальний термін служби  1 рік.

Про це повідомили на офіційній сторінці Генерального штабу Збройних Сил України.

Напередодні, 22 лютого 2022 року, Президент України видав відповідний наказ Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України “Про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період”.

Також Володимир Зеленський зазначив у своєму відеозверненні, що на сьогодні потреби у загальній мобілізації немає. Йдеться виключно про громадян, зарахованих до оперативного резерву, адже необхідно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування.

Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві. Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово-облікову спеціальність, – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.

Там також наголошують, що за призваними резервістами, відповідно до Закону України зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата.

Резервісти оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками та станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності.

 

Які дії резервістів?

Відповідно до Наказу Президента України, резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК. Якщо ж резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджувальні документи.

Зазначається, що за неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність. Також Володимир Зеленський анонсував, що невдовзі пройдуть навчальні збори резервістів системи тероборони.

Відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України – Верховний Головнокомандувач ЗСУ (джерело – facebook.com/GeneralStaff.ua).

Графіка – facebook.com/GeneralStaff.ua
Ілюстративне фото – facebook.com/UkrainianLandForces

Читайте також: Володимир Путін визнав незалежність терористичних “ЛНР” та “ДНР”

Читайте також: Передбачено введення військ в ОРДЛО: оприлюднено укази Путіна щодо “ЛНР” і ДНР”

Читайте також: На Вінниччині запрацювала «гаряча лінія» з питань тероборони

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.