З російського полону вдалося повернути ще 45 українських захисників та захисниць. ФОТО

16:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 6 травня, в результаті обміну вдалося визволити з російського полону ще 45 українських Оборонців – 42 захисників та трьох захисниць “Азовсталі” з НГУ. 

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Зазначено, що десятеро військових належать до офіцерського складу, 35 – до рядового та сержантського.

– Чимало зі звільнених сьогодні військовослужбовців мають поранення та серйозні проблеми зі здоров’ям. В Україні їм нададуть всю необхідну допомогу, вони пройдуть реабілітацію та отримають усі соціальні виплати та відповідне грошове забезпечення, – вказано у повідомленні.

 

 

 

Зазначено, що “за захист власної землі ворог намагався провести над частиною Оборонців судилища. У порушення всіх вимог міжнародного гуманітарного права українським військовим загрожували тривалі терміни ув’язнення”.

Проте з неволі вдалося визволити, зокрема, учасника вже легендарної “вертолітної” місії ГУР МО з евакуації поранених з “Азовсталі”. Повідомляється, що евакуаційний гелікоптер, в якому перебував військовослужбовець, окупанти збили, але він вижив. Важко пораненому воїну погрожували так званим “судом”. Тепер він пройде курс лікування та реабілітації.

Також з полону повернулися молода пара, яка побралася на “Азовсталі”. Окрім цього – медик, який вже був у полоні росіян після Широкинської операції (2015 рік). Зазначено, що тоді він пробув у полоні понад два роки, а після звільнення знову пішов служити. Чоловік повторно потрапив у полон, захищаючи Маріуполь та “Азовсталь”.

Також вдалося звільнити з полону ветерана афганської війни, 56-річного головного сержанта, який спершу був поранений на Майдані, далі пройшов АТО, ООС та відбивав повномасштабну агресію російських окупантів.

 

 

 

 

 

– Україна продовжує складну роботу для повернення з ворожого полону усіх наших військовослужбовців. Ми боремось за кожного і кожну, – додали в Координаційному штабі.

Фото – з телеграм-каналів Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Андрія Єрмака

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.