Вінницька прокуратура повідомила про підозру російському бізнесмену – бенефіціару мережі з 17 готелів в Україні
Публікація 30 Липня 14:21
Вінницька обласна прокуратура заочно повідомила про підозру громадянину росії, який є фактичним власником мережі готельних комплексів в Україні. Його підозрюють у фінансуванні дій, спрямованих на зміну меж території та державного кордону України.
Про це повідомляє «Вежа» з посиланням на Вінницьку обласну прокуратуру.
Як зазначають у прокуратурі, в Україні працює низка компаній, серед засновників яких є українські та російські суб’єкти господарювання. Кінцевим бенефіціарним власником цих підприємств, за версією слідства, є підсанкційний російський бізнесмен. Персональні санкції проти нього були запроваджені рішенням Ради національної безпеки і оборони України та введені в дію указом Президента у травні 2023 року.
Слідство встановило, що одна з компаній керує фінансово-промисловою групою, до якої входять 17 готельних комплексів у різних регіонах України. Отримані від їхньої діяльності доходи, за даними правоохоронців, спрямовувалися на розвиток бізнесу підозрюваного в росії.
У прокуратурі підкреслюють, що частина його компаній забезпечує діяльність державних органів, підприємств військово-промислового комплексу та воєнізованих структур рф, які причетні до агресії проти України.
За інформацією слідства, упродовж 2022–2024 років бізнесмен сплатив до бюджету росії понад 362 мільйони рублів податків, що на той момент становило понад 160 мільйонів гривень. Також правоохоронці стверджують, що він продовжує виводити кошти з підконтрольних йому українських підприємств.
Дії підозрюваного кваліфікували за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України – фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинених з корисливих мотивів.
За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури в українських офісах компаній проведені обшуки, вилучено техніку, документацію та інші докази, важливі для слідства.
Крім того, до суду подали клопотання про арешт 17 готельних комплексів та іншого рухомого і нерухомого майна загальною вартістю понад 100 мільйонів гривень. У прокуратурі зазначили, що майно планують передати в управління АРМА з подальшою конфіскацією в дохід держави.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює УСБУ у Вінницькій області.
Фото – Вінницька обласна прокуратура
Дякуємо!
Тепер редактори знають.