З початку року до поліції області надійшло майже 12 тисяч повідомлень про домашнє насильство

12:24
Автор: Vежа
Become a Patron!

З початку року до поліції Вінницької області надійшло майже 12 тисяч повідомлень про домашнє насильство. Правоохоронці склали понад 3,5 тисячі адмінпротоколів і відкрили 67 кримінальних справ.

Про це “Місту над Бугом” розповів Євгеній Скоромець, заступник начальника сектора протидії домашньому насильству Вінницького райуправління поліції НП у Вінницькій області. За його словами, найбільше звернень на кривдників у стані алкогольного сп’яніння. Також переважають виклики від жінок, і почастішали звернення й від дітей, які розповідають про насильство над мамою.

Повідомляється, що з початку року на превентивний облік у Вінницькій області поставили 3546 осіб. Крім цього винесли 1304 приписів, які забороняють домашнім насильникам перебувати у місці спільного проживання з постраждалою особою та наближатися до неї.

“Треба не мовчати та говорити про це своїм знайомим, своїм близьким, своїм сусідам”

Також журналісти взяли коментар у Юлії Дякун, директорки кризового центру “Ми поруч”, де допомагають жінкам з дітьми, які стали жертвами домашнього насильства. З її слів, понад 80% мешканок центру потерпали від фізичного насильства та терпіли знущання від чоловіків багато років поспіль.

Наприклад, жінка – вчителька 10 років терпіла домашнє насильство. В неї в анамнезі перебите абсолютно все: починаючи від голови, носа, рук, ніг… Але 10 років вона ніколи нікому не говорила, а коли потрапила сюди, в центр, про це не знали навіть її родичі. Навіть родичі не знали, що вона терпіла домашнє насильство це такий кричущий випадок. […] Але останньою краплею стало те, що він вдарив дитину, розповіла пані Юлія.

Наразі у центрі “Ми поруч” 30 людей, при можливості прийняти 25 осіб. Постраждалим надають не лише притулок, а й забезпечують одягом, медичними послугами, юридичною та психологічною допомогою. Також Юлія Дякун допомагає працевлаштовувати жінок чи опанувати нову професію. “Головне щоб жінка не повернулася до свого колишнього життя”, каже волонтерка і закликає жінок не мовчати.

З того досвіду, що я вже почула і побачила, проблема саме у тому, що жінка мовчить. Вона думає, що саме вона зможе виправити цю ситуацію. Спочатку вона думає, що вона винна, потім вона думає, що вона ще щось зможе зробити, але насправді – ні. Винен той, хто б’є, винен той, хто кривдить. Тому однозначно треба не мовчати та говорити про це своїм знайомим, своїм близьким, своїм сусідам, тобто тим, хто реально може вам допомогти, хто зможе прийти на допомогу у критичний момент. Бувають дійсно дуже критичні моменти, коли потрібно, щоб хтось був поруч. Не завжди є номер телефону, не завжди є при собі телефон, тому що зазвичай чоловіки знають все і відбирають телефони, пояснила Юлія Дякун.

ЯКЩО ВИ АБО ВАШІ ЗНАЙОМІ СТРАЖДАЮТЬ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Телефони міської мобільної бригади:

0432 67 04 60
093 900 15 60
098 900 15 60

Телефон вінницької обласної мобільної бригади:

068 586 03 55

“Гаряча лінія” довіри з запобігання домашньому насильству у Вінницькій області:

0 800 75 04 75

У межах України діє цілодобова безкоштовна національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Там також можуть надати допомогу. Телефони:

116 123 (безкоштовно з мобільного)
0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних).

Крім того, взимку 2021 року у Вінницькому міському центрі соціальних служб розпочав роботу Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а також кризова кімната.

У кризових кімнатах жінки разом із дітьми можуть перебувати до 10 діб. Адреса Денного центру: м. Вінниця, просп. Космонавтів, 30 (прозорий офіс), каб. 304. Адреса кризової кімнати не розголошується задля безпеки.

Ілюстративне фото – lifeimg.pravda.com

Читайте також: “Потрібні овочі, крупи і закрутки”: кризовому центру “Ми поруч” у Вінниці необхідна допомога

Читайте також: Неказкове життя: кризовий центр «Дім мама» потребує допомоги

Читайте також: Червона лавка проти насильства: як впровадити італійський досвід у Вінниці. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.